Європол попереджає про зростання популярності криптовалюти серед кіберзлочинців

Європол попереджає про зростання популярності криптовалюти серед кіберзлочинців

У даркнеті обирають ту валюту, яка гарантує найвищий ступінь приватності - Zcash, Monero та Ethereum

Європол попереджає про зростання популярності криптовалюти серед кіберзлочинців
фото Shutterstock

Європол, правоохоронний орган Євросоюзу, вперше опублікував звіт про кіберзлочинність, у якому розглядається зростання ролі Zcash, Monero і Ethereum у darknet.

У звіті «Оцінка інтернет-загроз 2017» (IOCTA) Європол заявляє, що, хоча біткойн, як і раніше, є найпопулярнішою валютою для кіберзлочинців, картина починає змінюватися: monero, ethereum і zcash завойовують популярність у цифровому підпіллі, повідомляє CoinDesk.

У документі аналізується різний рівень поширеності цих криптовалют серед кіберзлочинців. Зокрема, monero стає все більш популярним завдяки додатковим функціям безпеки та конфіденційності, які він пропонує, стверджується у документі.

Транзакції за замовчуванням приховані, вони не висвітлюють жодного користувача чи адресу, і їх історія залишається конфіденційною, пояснюється в документі.

Європол також нагадує про популярність криптовалюти на ринках даркнету й описує випадок з вірусом Kirk, який цього року атакував комп’ютери користувачів, вимагаючи Monero-валюту.

Якщо говорити про ефір, токен Ethereum, то оцінка підтверджує попереднє занепокоєння Європолу щодо того, що розумні контракти можуть використовуватися для оформлення платежів між постачальниками кримінальних послуг. Більше того, в документі розповідається про плани децентралізованого даркнет-ринку функціонувати на блокчейні Ethereum.

Про Zcash йдеться, що ця криптовалюта «поки що не зʼявилася в розслідуваннях правоохоронних органів». Разом з тим, через функції приватності, що включають «приховування як одержувача транзакції, так і її суму», ринки даркнета зацікавлені цією віртуальною валютою.

Нагадаємо, в Дубаї запровадили власну криптовалюту emCash для безготівкових платежів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло