Суд дозволив «Укртелекому» відстрочити виплату боргу Ощадбанку на рік

Суд дозволив «Укртелекому» відстрочити виплату боргу Ощадбанку на рік

Сума боргу, відповідно до рішення суду, становить 851 млн грн

Суд дозволив «Укртелекому» відстрочити виплату боргу Ощадбанку на рік
Фото Shutterstock

Господарський суд Києва дозволив “ЕСУ”, материнської компанії Укртелекому, відстрочити виплату боргу Ощадбанку на один рік, передає Ліга.Бізнес з посиланням на рішення суду.

Згідно з повідомленням, Госпсуд Києва частково задовольнив позов Ощадбанку до компанії «ЕСУ» бізнесмена Ріната Ахметова, яка є мажоритарним акціонером Укртелекому. Суд постановив стягнути з “ЕСУ” 851 млн грн заборгованості по облігаціях.

Суд відмовив у стягненні з відповідача 35,8 млн грн пені за прострочення виконання зобов'язання за номінальною вартістю облігацій.

«ЕСУ» в свою чергу подала заяву про відстрочку виплати боргу до 1 серпня 2022 року мотивуючи це відсутністю коштів для виконання рішення суду. Також в ЕСУ заявили, що негайне виконання судової постанови може призвести до банкрутства компанії.

У підсумку, суд постановив відстрочити виплату боргу на один рік з моменту його вступу в законну силу.

Нагадаємо, в 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощад і Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії «ЕСУ» на суму 2 млрд грн. Але телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив – “Тримоб”, тому у компанії не було грошей на покриття облігацій. Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня.

Сама «ЕСУ» також не розрахувалася за облігаціями, які були випущені компанією з метою фінансування зобов'язань, що виникли після приватизації Укртелекому в 2011 році.
Ще один держбанк (Укрексім) подав на неї до суду з вимогою повернути 2,8 млрд грн боргу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло