Верховна Рада прийняла закон про кібербезпеку України

Верховна Рада прийняла закон про кібербезпеку України

Закон визначає основи забезпечення захисту національних інтересів України в кіберпросторі

Верховна Рада прийняла закон про кібербезпеку України
Фото Shutterstock

Верховна Рада прийняла закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Він визначає основи забезпечення захисту національних інтересів України в кіберпросторі, основні цілі, напрямки та принципи державної політики в сфері кібербезпеки, а також повноваження державних органів у цій сфері, основні принципи координації їх діяльності щодо забезпечення кібербезпеки. 

Згідно з пояснювальною запискою до документа, експерти в сфері кібербезпеки більшості провідних країн світу відзначають стійку тенденцію до значного зростання кількості кібератак з метою порушення конфіденційності, цілісності та доступності державних інформаційних ресурсів, в тому числі на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури, передає Інтерфакс-Україна.

Закон також передбачає створення Національної системи кібербезпеки, а також Урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA.

Відзначається, що закон не поширюється, зокрема, на: соціальні мережі, приватні електронні інформресурси в мережі інтернет, якщо вони не несуть інформації, необхідність захисту якої встановлена законом.

Разом з тим документ визначає поняття державно-приватної взаємодії в сфері кібербезпеки, яке здійснюється, зокрема, шляхом: створення системи своєчасного виявлення і нейтралізації кіберзагроз; підвищення цифрової грамотності громадян; обміну інформацією між державними органами і приватним сектором; партнерства і координації команд реагування на комп'ютерні НП; залучення експертного потенціалу; впровадження механізму громадського контролю ефективності заходів кібербезпеки; створення системи підготовки спецкадров і т.д.

Закон прийнятий з урахуванням виключення 58 статті і техніко-юридичними правками.

Сьогодні день ПЕРЕМОГ! І маємо ще закон «Про кібербезпеку». Дякую колегам-нардепам та галузі за підтримку. Борітеся-поборете, як говорив класик. Отже до Стратегії кібербезпеки маємо ще й профільний закон.

Опубликовано Александром Данченко 5 октября 2017 г.

Нагадаємо, Верхован Рада також ухвалила закон про електронні довірчі послуги.

“Закон дозволить зареєструвати компанію, підписати договір, відправити будь-який запит до державного органу через смартфон, запустити в роботу MobileID та BankID, та ще багато інших переваг. А це значить, такі явища як корупція, бюрократія зникнуть”, – зазначає голова Комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко.

Електронним послугам в Україні бути. Щойно Парламент дав 240 голосів за закон « Про електронні довірчі послуги». Закон ...

Опубликовано Александром Данченко 5 октября 2017 г.

Документ визначає правові та організаційні основи надання електронних довірчих послуги, зокрема транскордонних, а також прав та обов'язків суб'єктів правових відносин у сфері електронних довірчих послуг, порядку здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства та відповідальності за порушення в цій сфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло