У Києві заборонили вигулювати собак і котів на території шкіл, дитсадків та лікарень

У Києві заборонили вигулювати собак і котів на території шкіл, дитсадків та лікарень

Сьогодні також депутати мали розглянути проекти рішень про заборону пересувних цирків та про створення зоополіції

У Києві заборонили вигулювати собак і котів на території шкіл, дитсадків та лікарень
Фото: Pixabay

Депутати Київської міської ради внесли зміни в рішення «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м.Києві», повідомляє прес-служба КМДА

Згідно з прийнятим рішенням, забороняється тримати та вигулювати домашніх собак і котів на території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Також під заборону вигулу домашніх тварин підпадають території закладів охорони здоров’я, в тому числі, території лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних та клінічних центрів.

«Дане рішення обумовлене численними усними і письмовими зверненнями, скаргами лікарів, пацієнтів, батьків та працівників освіти на безвідповідальну, байдужу та неприпустиму поведінку власників собак і котів, що вигулюють своїх домашніх улюбленців на територіях шкіл, дитсадків і лікарень. Більш того, деякі господарі ігнорують норми чинного законодавства щодо обов’язку прибирати за своїми тваринами в місцях загального користування”, – зазначив автор відповідного рішення, депутат Київради Олег Гелевей.

Варто зазначити, що на порядку денному засідання 5 жовтня зазначені також інші питання стосовно норм утримання тварин.

Одним з таких є проект рішення про заборону пересувних цирків в Києві.

В ньому зазначається, що у пересувних цирках порушуються правила поводження з тваринами, тварини часто позбавлені нормальних умов утримання.
Зазначено, що утримання диких тварин у неволі допускається тільки при наявності дозволу, який видається Мінекології.
При цьому Державна екологічна інспекція Києва під час перевірок завжди фіксує у заїжджих цирків шапіто відсутність дозволів на використання диких тварин.

Іншим проектом рішення Київрада має намір просити Верховну Раду внести зміни в закон про Національну поліцію, доповнивши його пунктом про створення зоополіціі.

4 серпня набув чинності закон, який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. Передбачається, що знущання над тваринами, вчинені із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.
До цього знущання над тваринами каралося штрафом у 850 гривень або арештом до 6 місяців.

Відповідно до закону, за дотриманням цієї норми будуть стежити звичайні поліцейські. Київрада пропонує виділити їх в окремий загін.

Однак, на момент публікації матеріалу, по вказаним проектам депутати Київської міської ради не прийняли жодних рішень.
За подальшим розвитком подій спостерігайте на Mind.ua

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло