Єврокомісія ввела мито на український металевий прокат в 60 євро за тону

Єврокомісія ввела мито на український металевий прокат в 60 євро за тону

Причиною введення мита стали поставки продукції групою «Метінвест» за демпінговими цінами

Єврокомісія ввела мито на український металевий прокат в 60 євро за тону
Фото Shutterstock

Європейська комісія прийняла рішення про введення фіксованого антидемпінгового мита на гарячекатаний прокат виробництва групи «Метінвест» в розмірі 60,5 євро за тонну, яка також буде застосовуватися до всіх українських постачальників даної продукції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з офіційними матеріалами Єврокомісії, в ході розслідування було встановлено факт поставок з боку «Метінвесту» за демпінговими цінами, що завдало збитків європейським виробникам аналогічної продукції.

В ході розслідування було визначено, що продукція групи «Метінвест» поставлялася в ЄС з демпінговою маржею в розмірі 19,4%.

Інформагентство повідомляє з посиланням на власне джерело в уряді, що група «Метівест» вийшла з пропозицією про можливість заміни дії фіксованого антидемпінгового мита на цінові зобов'язання щодо постачання.

«Таким чином, Україна продовжує переговори про можливість заміни цього режиму обмеження поставок на цінові зобов'язання», – констатував співрозмовник.

За його словами, в рішенні Єврокомісії окремо сказано, що на відміну від постачальників з інших країн, в України з ЄС діє Угода про Асоціацію, і це буде прийматися до уваги.

У свою чергу в прес-релізі Єврокомісії повідомляється, що мита введені на продукцію з України, РФ, Ірану і Бразилії. Розмір мита – від 17,6 до 96,5 євро за тонну.

Як вже повідомляв Mind, раніше в Євросоюзі розглядали можливість введення мінімальних цін для виробників з України, Росії, Ірану і Бразилії, проте уряди країн ЄС на початку вересня відхилили запропоновані раніше Єврокомісією заходи. За підсумками проведеного опитування країни-члени ЄС підтримали введення фіксованої мита.

У Єврокомісії вважають, що такі заходи краще враховують інтереси споживачів в конкретній ситуації, оскільки гарантують, що якщо ціни на світовому ринку значно збільшаться, то фіксовані мита будуть менш обтяжливими для них, ніж адвалорні.

У Комісії також вважають, що фіксовані мита дають негайний захист промисловості ЄС від шкідливого імпорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті