Нобелівську премію з економіки отримав автор дослідження психології споживачів
Цьогорічним лауреатом став американець Річард Тейлер

Лауреатом Нобелівської премії з економіки став американський економіст Річард Тейлер за вивчення поведінки споживачів. Про це повідомляє The Guardian.
Тейлер працює професором поведінкових наук та економіки в Чиказькому університеті.
JOIN US IN CONGRATULATING RICHARD H. THALER!
– The Nobel Prize (@NobelPrize) 9 октября 2017 г.
Just awarded the Prize in Economic Sciences «for his contributions to behavioural economics”. pic.twitter.com/jUaobO6cA9
Йому вдалося включити психологічні реалістичні пропозиції в аналіз економічних рішень. Він показав, як наступні три риси впливають на індивідуальні рішення, а також ринкові результати:
Обмежена раціональність. Тейлер розробив теорію розумового обліку, пояснюючи, яким чином люди спрощують прийняття фінансових рішень, створюючи окремі облікові записи у своїй свідомості, приділяючи увагу вузькому впливу кожного окремого рішення, а не його загального ефекту.
Соціальні переваги. Тейлер показав, що справедливість споживачів може завадити компаніям підвищувати ціни в період високого попиту, але не в період зростання витрат. Професор та його колеги розробили диктаторську гру – експериментальний інструмент, який використовувався для вимірювання відношення до справедливості в різних групах людей у всьому світі.
Відсутність самоконтролю. Тейлер також пролив світло на старе спостереження, що рішень, прийнятих на Новий рік, важко дотримуватись. Він показав, як аналізувати проблеми самоконтролю з використанням моделі планувальника, яка є аналогічною до структури психологів та нейробіологів, що тепер використовується для опису внутрішньої напруги між довготривалою та короткочасною справою. Піддаватись короткочасній спокусі – важлива причина, через яку наші плани із порятунку людей похилого віку або покращення способу життя часто зазнають невдач. У своїй роботі Тейлер продемонстрував, як «підштовхування» – термін, який він вигадав сам, допоможе людям краще справлятись із саморегуляцією, наприклад, під час заощадження пенсії.
Нагадаємо, Нобелівську премію з економіки в 1969 році запровадив шведський Riksbank. Цьогорічний переможець отримає 9 млн шведських крон, або 1,1 млн доларів.
Читайте рецензію Mind на книгу новоспеченого нобелівського лауреата Річарда Тейлера «Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір».
Минулого тижня Нобелівський комітет оголосив лауреатів п'яти найпрестижніших наукових премій в галузі медицини, фізики, хімії, літератури і захисту миру. Детальніше з їхніми досягненнями можна ознайомитися у матеріалі Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].