ЄЦБ заробив майже 8 млрд євро на фінансовій кризі у Греції

ЄЦБ заробив майже 8 млрд євро на фінансовій кризі у Греції

МВФ отримав 2,5 млрд євро від володіння грецьким держборгом

ЄЦБ заробив майже 8 млрд євро на фінансовій кризі у Греції
фото з pixabay.com

Європейський центральний банк (ЄЦБ) повідомив, що отримав прибуток від володіння грецьким держборгом у розмірі 7,8 млрд євро у вигляді процентних платежів між 2012-2016 роками на грецькі суверенні облігації. Про це повідомляє RT.

Прибуток зазвичай перерозподіляється між 19 центральними банками єврозони.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

В 2016 році ЄЦБ зібрав більше 1,1 млрд євро у вигляді процентних платежів.

За даними аналізу компанії Jubilee Debt Campaign повідомив, що інший грецький кредитор, Міжнародний валютний фонд, на фінансовій кризі в Греції заробив 2,5 млрд євро.

За словами Лео Гофмана-Астхельтма із Transparency International, участь ЄЦБ в спасінні Греції призвела до «конфлікту інтересів».

«ЄЦБ розраховує на погашення грецький боргів, з однієї сторони, а за іншої –  в той же час, схвалює процес реформ в Греції. Банк буквально контролює все», – сказав Гоффман-Астхельм.

Програма викупу облігацій (SMP) розпочалась в 2009 році та була направлена на послаблення ринкового тиску на витрати по займам країн-членів єврозони. Пізніше в 2015 році ЄЦБ розпочав програму кількісного пом’якшення (QE), але Афіни були від неї усунуто, оскільки Греція все знаходилась під дією програми спасіння.

Вхід Греції до QE можливий за умови, коли центральний банк вирішить, що 180% заборгованість країни відносно ВВП є стійкою. Більша частина держборгу країни, у розмірі 300 млрд євро знаходиться в руках міжнародних кредиторів, а не приватного сектору.

Як повідомляється, рішення щодо того, що робити з прибутками, прийматимуть країни-члени.

«Будь-які подальші рішення щодо переводів в Грецію сум, еквівалентних доходам Національного центрального банку, не відносяться до компетенції ЄЦБ або НЦО, а скоріше до національних урядів країн-членів єврозони», – зазначається в листі.

Нагадаємо, минулого місяця ЄС примусово припинив знижувати дефіцит бюджету у Греції, що свідчить про те, що дефіцит бюджету країни скоротився до менш як 3% ВВП і відповідає правилам ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло