Веревський вкладе $130 млн у будівництво заводу під Хмельницьким

Веревський вкладе $130 млн у будівництво заводу під Хмельницьким

Планова річна потужність підприємства складе 1 млн тонн насіння соняшнику

Веревський вкладе $130 млн у будівництво заводу під Хмельницьким
Фото: pixabay.com

Компанія Кернел бізнесмена Андрія Веревського побудує найбільший в Україні завод з переробки олійних культур (соняшник, ріпак, соя) в Старокостянтинівському районі Хмельницької області на базі діючого елеватора Кернел.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Планова річна потужність підприємства складе 1 млн тонн насіння соняшнику. У реалізацію проекту буде інвестовано $130 млн з коштів, які Кернел недавно привернув при розміщенні єврооблігацій. Введення виробничих потужностей в експлуатацію заплановано на середину 2020 року.

«Соняшник залишається рентабельною культурою в сівозміні українських сільгоспвиробників. Зараз середня врожайність соняшнику в Хмельницькому регіоні становить 3,5-4 тонн / га, тоді як в середньому по Україні – 1,5-2 тонн / га. Однак більшість переробних підприємств розташовані в південно – Центральній частини країни. Будівництво заводу – це безперечна перевага для Хмельницької області», – зазначив Юрій Пугач, директор з управління виробничими активами Кернел.

Кернел – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії. З 2007 року акції компанії торгуються на WSE. Кернел завершив 2016 фінансовий рік з чистим прибутком $ 225,2 млн – у 2,1 рази більше, ніж в 2015-му. Близько 39% акцій належить Андрію Веревському, ще 5% володіє Віталій Хомутинник.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло