mind
Влада Курдистану змінила свою позицію і прагне діалогу з іракським урядом

Влада Курдистану змінила свою позицію і прагне діалогу з іракським урядом

Іракські курди хочуть визначити статус своїх аеропортів, прикордонних пунктів та банків, на які було накладено обмеження після незаконного референдуму

Влада Курдистану змінила свою позицію і прагне діалогу з іракським урядом
фото з pixabay.com

Регіональний уряд Курдистану запропонував провести переговори з іракською владою щодо статусу курдських аеропортів, прикордонних пунктів та банків, на які було накладено обмеження після референдуму щодо незалежності. Про це повідомляє Reuters.

Після того, як в Курдистані відбувся референдум щодо незалежності, Багдад застосував ряд заходів для ізолювання регіону. Іракський уряд оголосив голосування незаконним та наклав заборону на прямі міжнародні рейси в північний регіон. Також він висловив вимогу щодо передачі контролю над курдськими прикордонним постами та заборону продавати долари чотирьом найбільшим курдським банкам.

«Щоб уникнути цього колективного покарання, ми знову запрошуємо (іракського прем’єр-міністра) Хайдера аль-Абаді, ми готові до будь-якого діалогу та переговорів щодо відповідності іракській конституції», – йдеться у заяві курдського регіонального уряду.

У ній мова також йшла щодо «питань перетину кордонів, надання послуг громадянам, банкам та аеропортам».

Ця заява стала сигналом зміни курсу курдської влади, яка напередодні звинуватила іракські сили та воєнні формування у «підготовці масштабного нападу» на багатий нафтою регіон Кіркур поблизу Мосула на півночі Іраку.

В свою чергу, іракський представник повідомив, що урядові війська готувались до витіснення ісламських бойовиків з регіону, що дислокуються поблизу сирійського кордону.

Вищий суд Іраку наказав арештувати голову комісії з проведення референдуму в Курдистані та двох його помічників за «порушення діючого (іракського законодавства)», що забороняє голосування за незалежність.

Сусідні Іран та Туреччина продовжують притримуватись безкомпромісної позиції щодо Іраку через тривогу, що сепаратистські настрої поширяться і на їхнє курське населення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті