mind
У Нідерландах заборонять випуск бензинових і дизельних авто з 2030 року

У Нідерландах заборонять випуск бензинових і дизельних авто з 2030 року

Уряд планує розвивати галузь електромобілів та велосипедного транспорту

У Нідерландах заборонять випуск бензинових і дизельних авто з 2030 року
фото pixabay.com

Новий уряд Нідерландів представив докладний план дій на найближчі роки. Один із пунктів плану – налагодження з 2030 року випуску лише тих автомобілів, які не створюють викидів. Фактично, цей план заборонить автомобілі з бензиновим і дизельним двигуном на користь електромобілів, передає видання Electrec.

«До 2030 року всі автомобілі в Нідерландах повинні працювати без вихлопів. Крім того, позачергову суму в 100 млн євро буде інвестовано в інфраструктуру велосипедного транспорту», – йдеться в тексті документу.

Потенційна заборона на автомобілі з забруднюючими двигунами знаходиться на розгляді з минулого року. Спочатку йшлося про 2025 рік, як у Норвегії. Однак уряд вирішив перенести цю амбітну мету ще на 5 років.

Зараз частка електромобілів у Нідерландах складає 2%, тому шлях попереду ще довгий. Хоча це не надто великий ринок для легкових автомобілів – щороку тут їх продається близько 500 тисяч.

На ринку електромобілів у країні домінує Tesla – Model S і Model X розташувалися на першому і другому місцях за рівнем продажу. За ними йдуть недавно запущений Hyundai Ioniq Electric та BMW i3.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті