mind
НБУ дозволив банкам не вимагати печатки та нотаріальні посвідчення для ряду документів

НБУ дозволив банкам не вимагати печатки та нотаріальні посвідчення для ряду документів

Рішення прийнято в рамках програми зняття бюрократичних перешкод і спрощень умов роботи для бізнесу і банків

НБУ дозволив банкам не вимагати печатки та нотаріальні посвідчення для ряду документів
Фото НБУ

Згідно з рішенням Національного банку України, відтепер клієнти уповноважених банків, які бажають здійснити валютну операцію, зможуть не засвідчувати печатками необхідні для цього документи.
Також не вимагатиметься засвідчення печатками документів, що подаються до Нацбанку.

Відповідно до прийнятого рішення, також у ряді випадків знято вимогу щодо нотаріального засвідчення для оригіналів чи копій документів, що стосуються проведення валютних операцій.

При цьому, нотаріальне погодження перекладу договорів та інших документів, що подаються банками та їх клієнтами до Національного банку залишається обов’язковим.

Повідомляється, що вищезазначені заходи забезпечать виконання Національним банком вимог оновленого вітчизняного законодавства щодо зняття бюрократичних перешкод та спрощення умов роботи для бізнесу та банків.

Нагадаємо, 4 жовтня НБУ також скасував вимогу до банків надавати йому скан-копії документів, на підставі яких вони здійснювали аналіз фінансових операцій своїх клієнтів.

“Відміна вимоги надавати скан-копії документів звільнить значні матеріальні та технічні ресурси банківських установ та сприятиме ефективному, ризик-орієнтованому підходу банків до здійснення аналізу фінансових операцій клієнтів”, – коментувала прес-служба НБУ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті