mind
У Європі запустять виготовлення власних акумуляторів до електромобілів

У Європі запустять виготовлення власних акумуляторів до електромобілів

Таке виробництво ініціює Єврокомісія, щоб позбутися залежності від імпорту з Азії та США

У Європі запустять виготовлення власних акумуляторів до електромобілів
Twitter Maroš Šefčovič

У Європі мають намір запустити випуск власних акумуляторних батарей для електромобілів, замість того, щоб експортувати їх з інших континентів, повідомляє EurActive.

11 жовтня в Брюсселі взяли участь керівники автопрому, хіміки та інженери, щоб обговорити можливість виробництва акумуляторних батарей в ЄС, які б могли конкурувати з азіатськими та американськими виробниками.

Німецька хімічна група BASF, Renault і Daimler та компанія Siemens були серед тих, кого запросили на зустріч у Брюсселі.

Ініціатива, яка може призвести до створення консорціуму в стилі Airbus для виробництва батарей для електромобілів у Європі, була ініційована віце-президентом Комісії ЄС з енергетики Марошем Шефчовичем.

«Відсутність вітчизняного, європейського виробництва батарей ставить під загрозу їх споживання в ЄС через складні ланцюжки поставок, збільшення їх вартості через транспортування, тимчасові затримки, слабший контроль якості», – сказав Шефчович.

Експорт батарей для Євросоюзу іде переважно з Азії. На цьому ринку домінують японські фірми Panasonic і NEC, корейські LG і Samsung, а також китайські BYD і CATL  та американський виробник Tesla.

Серед тих, хто погодився взяти участь у переговорах про налагодження європейського виробництва – німецький автовиробник Volkswagen, виробник акумуляторів Total unit Saft Group, постачальник автомобільної продукції Continental AG і група з виробництва матеріалів Umicore.

Очікується, що стратегічний план буде прийнято на початку наступного року, а «всеосяжна дорожня карта» буде представлена в лютому 2018 року, сказав Марош Шефчович.

За даними Financial Times, ЄС може вкласти в цю ініціативу до 2,2 млрд євро.

Очікується, що до 2025 року світовий ринок батарей становитиме 250 млрд євро на рік, за даними представників промисловості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті