Російські спецслужби використовували Pokemon Go для втручання у вибори в США - CNN
Використання популярної мобільної гри показує, наскільки широким міг бути вплив Росії

Згідно з розслідуванням CNN, не тільки соцмережі Facebook, Twitter і Google були метою російських агентів, які намагалися втрутитися у вибори в США в 2016 році. Навіть Pokemon Go, мега-популярна гра для смартфонів, стала їх мішенню, передає C|Net.
Мова йде про кампанію під назвою Do not Shoot Us («Не стріляйте в нас»), явний натяк на «Hands Up, Do not Shoot», широко використовуваний лозунг після убивства поліцейським темношкірого Майкла Брауна у Фергюсоні в 2014 році.
Повідомляється, що ця кампанія пов'язана з російськими спецслужбами. Вона за допомогою соцмереж Facebook і Twitter намагалася використовувати расову напруженість в США. Несподівано тут фігурувала і гра Pokemon Go, в якій люди відправляються в реальні місця, щоб знайти там цифрових монстрів, які з'являються на екранах їх смартфонів.
Згідно зі звітом CNN, кампанія Do not Shoot Us оголосила конкурс на своїй сторінці в липні 2016 року для гравців Pokemon Go. Конкурс закликав їх відвідати місця, де траплялися випадки жорстокості поліції. Завданням гравців також було дати виявленим там покемонам імена людей, розстріляних поліцією, включаючи Еріка Гарнера.
У якості подарунків кампанія пропонувала гравцям подарункові карти Amazon.
Неясно, що кампанія намагалася цим добитися: можливо, це мало засмутити людей і нагадати їм про проблеми жорстокості поліції.
Niantic, розробник гри за Pokemon Go, сказав, що сама гра не причетна до цих маніпуляцій.
«Із зображень, наданих нам CNN, ясно, що деталі нашої гри були привласнені та використані в рекламних цілях третіми особами без нашого дозволу, – йдеться в заяві представника Niantic. – Цей «конкурс» вимагав від людей знімати скріншоти з їх телефонів і поширювати в соцмережах, а не в нашій грі».
Нагадаємо, представники Facebook, Google і Twitter дадуть свідчення в Конгерсі у «російській справі». Технокомпанії також запросять на відкриті слухання щодо технологій, які Росія використовує в гібридній війні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].