Данилюк: Україна буде продовжувати виконувати вимоги МВФ

Данилюк: Україна буде продовжувати виконувати вимоги МВФ

Міністр спростував чутки про розрив відносин з Міжнародним валютним фондом

Міністр фінансів України Олександр Данилюк підтвердив наміри України продовжувати виконання програми МВФ по розширеному кредитування, незважаючи на складність переговорів про виділення наступного траншу. Про це він розповів в Укрінформу під час перебування у Вашингтоні, де бере участь в зборах МВФ та Світового банку.

«Ми маємо намір не те щоб продовжувати, а успішно виконати програму з МВФ для того, щоб в 2019 році, після її завершення, мати сильну і успішну економіку», – прокоментував глава Мінфіну недавню публікацію в західних ЗМІ про можливість виходу України зі співпраці з Фондом.

За його словами, Україна не має наміру припиняти свою участь в програмі Міжнародного валютного фонду.

«Ми цінуємо наше співробітництво з МВФ і Світовим банком, а ті, хто зараз намагається спотворити це, вони просто грають проти інтересів України», – сказав Данилюк.

Нагадаємо, раніше Reuters опублікував матеріал, в якому джерело, близьке до переговорів з Фондом говорив, що український уряд повинен представити МВФ нову формулу ціноутворення на газ для населення. Джерело додає, що якщо міністр фінансів Олександр Данилюк та МВФ не зможуть досягти спільного розуміння на переговорах наступного тижня у Вашингтоні, Україна має два варіанти. «Перший з яких полягає в тому, що Київ погодиться з вимогами МВФ. Другий варіант, як кажуть, ми можемо прожити й без МВФ – бо українці дорожчі за МВФ – не перейматися цим співробітництвом та прийняти політичне рішення, затвердити формулу і все», – процитувало агенство.

Нагадаємо, що Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що, однак, у майбутньому Україна не повинна розраховувати на МВФ. Про це він розповів в інтерв’ю DT.UA. На його думку «це слабка позиція».

«МВФ не робить програм на десять років, вони підтримують країну у складний період, щоб вона мала можливість вийти з кризи, стабілізувати стан економіки у той момент, коли приватні інвестори країною не цікавляться, і немає нікого, хто її підтримав би, і жодні інструменти, крім фінансування МВФ, не працюють. Але коли ми думаємо про майбутнє, неправильно розраховувати підтримку МВФ. Навіщо тоді країні уряд? Що ми тут робимо?», – сказав міністр.

Раніше Національний банк України заявляв, що крім прийняття пенсійної реформи додатковими вимогами до України для надання наступного траншу Міжнародним валютним фондом є проведення приватизації та створення антикорупційного суду. Україна розраховує отримати ще два транші від МВФ до кінця поточного року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло