Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Епідемія ожиріння в США досягла рекордного рівня

Епідемія ожиріння в США досягла рекордного рівня

Нездорова вага в США стала нормою, кризу здається неможливо спинити

Епідемія ожиріння в США досягла рекордного рівня
фото з pixabay.com

Тривожний новий звіт Центру з контролю та профілактики захворювань показує, що майже 40% дорослих американців та майже 20% підлітків страждають від ожиріння. Це найвищі показники, які коли-небудь реєстрували в Америці. Про це повідомляє CBSNews.

«На даний момент важко бути оптимістичним, – сказав доктор Франк Ху, голова Департаменту харчування Гарвардської школи охорони здоров’я. – Тенденція ожиріння зростає як у дітей, так і у дорослих, не зважаючи на значну кількість зусиль органів охорони здоров’я із покращення харчування та фізичної активності».

Зростання ваги у наймолодших американців викликає особливо тривогу стосовно довгострокового здоров’я. Один із п’яти підлітків віком від 12 до 19 років, кожна п’ята дитина віком від 6 до 11 років та один із 10 дошкільнят від 2 до 5 років страждають від ожиріння, а не просто надмірної ваги.

Ожиріння з медичної точки зору, це захворювання при якому надлишковий жир у тілі несприятливо впливає на стан здоров’я, призводячи до зменшення середньої тривалості життя та збільшення проблем зі здоров’ям. Людину вважають хворою на ожиріння, якщо індекс маси тіла, показник який можна обрахувати розділивши вагу людини у кілограмах на зведений у квадрат зріст людини в метрах, перевищує показник 30.

Загалом, 70,7% американців мають надлишкову вагу або ожиріння, що свідчить про те, що нездорова вага в США стала нормою.

Втім, звіт не розкриває причин погіршення ситуації. Нещодавнє дослідження епідеміологів в Джорджії показало, що все менше американців, особливо жінок, намагаються скинути зайву вагу. Спеціалісти переконані, що основними причинами є нездорова дієта та відсутність фізичної активності.

«Як і раніше, існує велика кількість дешевої, доступної та високо обробленої їжі, говорить Ху. – І не дивлячись на те, що люди проводять значну рекреаційну діяльність, останніми роками знизився загальний рівень активності».

На додачу до сидячого способу життя та нездорових продуктів існує ще одна причина збільшення показника людей з ожирінням – нестача сну. За оцінками Інституту медицини, близько 70 млн американців страждають від порушень або відсутності сну. Коли люди недосипають, то можуть бути надто втомленими щоб тренуватись, слідкувати за калоріями та можуть підпадати під вплив гормонів, які контролюють апетит.

Наслідки епідемії ожиріння невтішні: високий тиск, діабет, серцево-судинні захворювання та інсульт не лише вбивають мільйони американців щорічно, епідемія є також великим тягарем для системи охорони здоров’я США – близько $190 млрд витрачається на рік у зв’язку із захворюваннями, пов’язаними із вагою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті