Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Трамп наніс удар по ядерній угоді з Іраном

Трамп наніс удар по ядерній угоді з Іраном

Більш того, президент США може взагалі її припинити, не зважаючи на критику інших країн та ЄС

Трамп наніс удар по ядерній угоді з Іраном
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп наніс удар по іранській ядерній угоді 2015 року, прийнявши рішення не відзначати, що Тегеран виконує її умови та попередив, що взагалі може її припинити. Про це повідомляє Reuters.

Трамп оголосив важливий крок в політиці США під час своєї промови, в якій він розповів про ведення більш агресивної політики стосовно Ірану через ядерні та ракетні програми країни та підтримку екстремістів на Близькому Сході.

Він звинуватив Іран, що той «не відповідає духу» ядерної угоди та заявив, що його мета –  забезпечити, щоб Тегеран ніколи не отримав ядерної зброї.

Окремо Міністерство фінансів США ввело санкції проти Корпусу стражів Ісламської революції – елітних військ Ірану, який надає різну допомогу терористичним угрупуванням.

Цей крок Трампа є частиною його підходу «Америка перед усім», який призвів до виходу Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди та торгових переговорів а рамках Транстихоокеанського партнерства та перегляду Північноамериканської угоди щодо вільної торгівлі з Канадою та Мексикою.

Стратегія Трампа розізлила Тегеран і поставила Вашингтон у протиріччя з іншими сторонами, які угоду підписали, – Великобританією, Францією, Німеччиною, Росією, Китаєм та ЄС.

У відповідь на рішення Трампа, президент Ірану Хасан Рухані заявив, що Тегеран виконував умови угоди та звинуватив Трампа у безпідставних звинуваченнях.

Європейські союзники попередили, що Трамп підриває довіру до США, тим більше міжнародні інспектори стверджують, що Іран виконує умови угоди.

Американські демократи також скептично оцінили рішення Трампа: «В той момент, коли Сполучені Штати та їх союзники зіштовхнулись з ядерною кризою в Північній Кореї, президент створив нову кризу, яка ізолює нас від наших союзників та партнерів». 

Нагадаємо, раніше Трамп оголосив нову стратегію стосовно Ірану, яка зосередиться на нейтралізації дестабілізуючого пливу іранського уряду та припинення фінансування діяльності Тегерану.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті