Нардепів насварили за прогули на 3 млн грн

Нардепів насварили за прогули на 3 млн грн

Парубій бореться з прогулами за допомогою штрафів та публікацій прізвищ прогульників

Нардепів насварили за прогули на 3 млн грн
Фото УНІАН

З заробітних плат народних депутатів вирахували близько 3 млн грн штрафів за прогули.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, передає Інтерфакс.

«Коли я очолив парламент, ця проблема (прогулів – ред.) стояла дуже гостро, зараз ситуація сильно змінилася. Проблема залишилася, але вона більше не загрожує нормальній роботі Ради ... Думаю, ми цього домоглися завдяки штрафам і публікації прізвищ прогульників. На штрафах заощадили близько 3 млн грн», – сказав глава парламенту.

Парубій навів в приклад парламент Норвегії, де, за його словами, вважається нормальною практикою, коли під час запитань до уряду в залі присутня мала кількість депутатів – а саме ті, у кого є питання до уряду.

«У нашому випадку четвер – важкий день для голосувань. У цей день ми проводимо годину уряду, зачитуємо депутатські запити, потім одну годину присвячуємо виступам з трибуни», – пояснив спікер.

«Так що ще раз підкреслю: повністю проблему з відвідуваністю ми не вирішили, але вона вже менш гостра», – вважає Парубій.

Як відомо, у пленарні п'ятниці вкрай рідко Верховна Рада проводить голосування, оскільки в сесійній залі зазвичай присутня недостатня кількість парламентаріїв для прийняття рішень. І вже традиційно до кінця пленарних засідань по п'ятницях в сесійній залі Ради залишається менше 50 нардепів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті