Президент Microsoft: КНДР відповідальна за атаку вірусу WannaCry

Президент Microsoft: КНДР відповідальна за атаку вірусу WannaCry

Бред Сміт закликав уряди країн більше перейматися захистом своїх громадян від кібератак

Президент Microsoft: КНДР відповідальна за атаку вірусу WannaCry
Фото Shutterstock

Агентство нацбезпеки США підозрює владу Північної Кореї у використанні викраденого у Америки  програмного забезпечення.

Про це заявив президент компанії Microsoft Бред Сміт у своєму інтерв`ю для телеканалу ITV News.

«За атакою вірусу WannaСry, який вразив більше 300 тисяч комп`ютерів компаній і держустанов у 150 країнах світу, з великою ймовірністю стоїть Північна Корея», – наголосив Сміт.

Також він закликав уряди країн більше перейматися захистом своїх громадян від кібератак.

«Нам потрібно зібрати усі уряди, щоб ухвалити «Цифрову Женевську Конвенцію», яка затвердить, що кібератаки на мирних громадян не мають кордонів і є порушенням міжнародного права», – сказав Сміт.

Нагадаємо, що Служба безпеки України розповсюдила попередження про можливу масштабну кібератаку, приурочену до державного свята 14 жовтня – Дня захисника України. Такі сюрпризи від хакерів цього року приходять все частіше до українського бізнесу. А масштаби наслідків неможливо прогнозувати. Кібератака створить велику проблему для компанії, а стартап й поготів – може позбавитися продукту. Сценарій наслідків залежить від готовності бізнесу до атаки. Для швидкої та адекватної реакції необхідно вдосконалити системи захисту даних з такою швидкістю, з якою розвиваються технології хакерів. Незнання в цьому випадку не звільняє від відповідальності, і тим паче не збереже активи компанії. Але Ви можете узнайомитися з рекомендаціями від експерта Віталія Якушева, СЕО cybersecurity company 10guards, як запобігти і знешкодити, а також зберегти бізнес при кібератаці у матеріалі Mind «СБУ попереджає: Petya.A повертається».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті