Влада Китаю заборонила журналістам робити негативні матеріали про Північну Корею

Влада Китаю заборонила журналістам робити негативні матеріали про Північну Корею

Таким чином в Китаї сподіваються уникнути провокацій з боку Ким Чен Ина на період зʼїзду Компартії

Влада Китаю заборонила журналістам робити негативні матеріали про Північну Корею
фото Wikipedia

Влада Китаю видала наказ, який забороняє вітчизняним ЗМІ робити репортажі про ядерну і ракетну програму Північної Кореї, повідомляє японське агентство KyodoNews з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

Мета обмежень – запобігти подальшому напруженню відносин між Китаєм і Північною Кореєю у період з'їзду Комуністичної партії Китаю.

Китайським ЗМІ настійно рекомендовано відмовитися від підготовки власних репортажів на цю тему й орієнтуватися тільки на офіційну позицію вищого керівництва про ракетно-ядерної програми Кім Чен Ина.

Китайський уряд стурбований тим, що КНДР періодично влаштовує провокації напередодні важливих заходів у Китаї.

У травні 2017 року Північна Корея, ймовірно, приурочила випробування балістичної ракети до проведення в Пекіні масштабної конференції за участю представників понад 30 країн, присвяченій китайській програмі Економічного пояса Шовкового шляху.

Крім того схоже на те, що на початку вересня 2017 року потужне ядерне випробування в КНДР було проведено напередодні відкриття в Китаї саміту країн БРІКС – Бразилії, Індії, Китаю, Росії та Південної Африки.

Північнокорейська влада в останні місяці засуджує Китай за підтримку санкцій, введених Радою безпеки ООН щодо КНДР у зв'язку з її ядерною програмою.

У Сеулі і Токіо припускають, що Кім Чен Ин може вдатися до якихось демонстративні дії напередодні або під час з'їзду Компартії Китаю. З'їзд завжди розцінюється як найважливіша політична подія року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло