Порошенко: Перемога Курца на австрійських виборах – добрий знак для України

Порошенко: Перемога Курца на австрійських виборах – добрий знак для України

Попереду в нового канцлера – тривалі переговори про утворення коаліції

Порошенко: Перемога Курца на австрійських виборах – добрий знак для України
фото Twitter Sebastian Kurz

Лідер Австрійської народної партії (АНП) Себастіан Курц оголосив про перемогу своєї політичної сили на парламентських виборах, які пройшли в неділю 15 жовтня. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Після підрахунку більш як 90% бюлетенів Австрійська народна партія (АНП) набуває 31,4% голосів. Це на 7% більше, ніж у 2013 році.

На другому і третьому місці з мінімальним відривом – Соціал-демократична партія Австрії (СДПА), у якої 26,6% голосів, і праві популісти – Австрійська партія свободи (АПС), у якої 26,5% голосів.

Однак зазначається, що партія Курца потребує обʼєднатися з іншими партнерами, щоб утворити парламентську більшість. Курц допускає варіант, щоб сформувати уряд меншості.

«Звісно, я хотів би сформувати стабільний уряд. Якщо не вдасться це зробити, то є й інші варіанти», – заявив Курц в ефірі одного з телеканалів.

Переговори з усіма партіями в парламенті розпочнуться після того, як буде пораховано усі бюлетені, надіслані поштою, зазначив Курц. Цей підрахунок розпочався в понеділок, 16 жовтня.

Вибори в нижню палату австрійського парламенту були призначені на 15 жовтня достроково в зв'язку з розпадом урядової коаліції в травні.

Перемога «Народної партії» Себастьяна Курца є гарною новиною для України, вважає посол України в Австрії Олександр Щерба, передає LB.ua.

«Прихід Курца на пост канцлера – це хороша новина для України. Він знає нашу проблематику, не раз відвідував Україну, в тому числі лінію розмежування», – зазначив дипломат.

Перемога Себастіана Курца та Народної партії в Австрії – це перемога людини, яка неодноразово бувала в Україні і яка доб...

Posted by Петро Порошенко on Sunday, 15 October 2017

Президент України Петро Порошенко привітав Курца з перемогою.

«Перемога Себастіана Курца та Народної партії в Австрії – це перемога людини, яка неодноразово бувала в Україні і яка добре знає українську тему. Це також перемога переконаного європейця, який знає важливість консолідованого ЄС для миру на континенті», – написав Порошенко у своєму Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло