Пучдемон не зміг дати чіткої відповіді щодо незалежності Каталонії

Пучдемон не зміг дати чіткої відповіді щодо незалежності Каталонії

Лідер Каталонії вимагає 2-місячних переговорів за участю міжнародних інститутів

Пучдемон не зміг дати чіткої відповіді щодо незалежності Каталонії
фото з twitter.com/dfertl

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон у понеділок ухилився від чіткої відповіді про те, чи оголосив він незалежність Каталонії минулого тижня, повідомляє Reuters.

Пучдемон минулого вівторка оголосив про незалежність Каталонії, але за секунду після того зробив це питання неясним, попросивши переговорів з іспанським урядом стосовно майбутнього статусу для регіону.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой дав йому час до ранку понеділка, щоб Пучдемон уточнив свою позицію, і сказав, що Мадрид призупинить автономію Каталонії, якщо регіон вибере незалежність. «Просто нехай скаже «так» чи «ні», – зазначив Рахой.

У листі, який Пучдемон відправив прем’єр-міністру Іспанії, жодних роз’яснень щодо незалежності немає, натомість каталонський лідер просить про двомісячні переговори для досягнення домовленостей і припинення «репресій проти народу і уряду Каталонії».

«Наша пропозиція для діалогу є щирою і чесною. У наступні два місяці наша головна мета – провести цей діалог, і щоб усі міжнародні, іспанські та каталонські спостерігачі могли стежити за ним», – сказав Пучдемон в листі.

При цьому віце-прем'єр Іспанії Сорайя Саєнс де Сантамарія заявила, що іспанський уряд візьме Каталонію під свій контроль і почне керувати автономією безпосередньо, якщо Пучдемон до ранку четверга не відмовиться від ідеї проголошення незалежності регіону.

Офіс прем'єр-міністра Іспанії не дав поки що жодних коментарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло