У НБУ пророкують, що прогноз інфляції на кінець року не справдиться

У НБУ пророкують, що прогноз інфляції на кінець року не справдиться

Яків Смолій стверджує, що у жовтні Україна очікує порівняно нижчу інфляцію

У Національному банку України очікують, що інфляція відхилятиметься від центральної точки цільового коридору до 9,1%. Про це сказав виконуючий обов’язки голови Національного банку України Якова Смолія у інтерв’ю Укрінформ, який повернувся з переговорів з МВФ у Вашингтоні.

«Дійсно, станом на сьогодні, за інформацією наших статистичних органів, ми бачимо, що липневий прогноз Нацбанку по інфляції на третій квартал не справдився. Є висока ймовірність, що не підтвердиться й прогноз на кінець року. Ми очікували, що інфляція відхилятиметься від центральної точки цільового коридору (8% плюс-мінус 2 процентних пункти) до 9,1%, але зараз бачимо, що вона може відхилитися й більш суттєво, навіть вийти за межі цільового коридору», – сказав він. 

Причиною цього Смолій називає подорожчання сирих продуктів харчування, таких як овочі й фрукти. «Це пов'язано, в першу чергу, з весняними заморозками та значно нижчою врожайністю цієї категорії, ніж у попередні періоди», – сказав він.

Інший фактор, який вплинув на підвищення продовольчих цін – це те, що Україна збільшила експорт, а виробництво не було нарощено адекватно. «Це суттєво помітно в молочно-м'ясній групі товарів. Крім того, підвищення акцизу на тютюнові вироби в споживчому кошику також відіграє свою роль», – сказав Яків Смолій.

Основною причиною підвищення інфляції у минулому році, за словами виконуючого обов’язків, було підвищення тарифів на комунальні послуги, чого не передбачається зараз.

«Тому, в переглянутому прогнозі ми, напевно, вийдемо за межі коридору, але ситуація має свої пояснення. І ми сподіваємося, що вже в першому півріччі наступного року інфляція повернеться до центрального значення цільового коридору, а надалі в 2018-2019 рр. інфляція не перевищуватиме цілей, які ми визначали в короткостроковій і середній перспективах», – говорить Яків Смолій.

Нагадаємо, у Вашингтоні у неділю завершилася основна програма щорічних зборів Міжнародного валютного фонду і Світового банку, що об’єднує керівників основних державних фінансових установ з усього світу. Взаємодія України з МВФ є необхідною і продовжує бути ключовою підтримкою протягом кількох останніх років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло