У НБУ пророкують, що прогноз інфляції на кінець року не справдиться
Яків Смолій стверджує, що у жовтні Україна очікує порівняно нижчу інфляцію
У Національному банку України очікують, що інфляція відхилятиметься від центральної точки цільового коридору до 9,1%. Про це сказав виконуючий обов’язки голови Національного банку України Якова Смолія у інтерв’ю Укрінформ, який повернувся з переговорів з МВФ у Вашингтоні.
«Дійсно, станом на сьогодні, за інформацією наших статистичних органів, ми бачимо, що липневий прогноз Нацбанку по інфляції на третій квартал не справдився. Є висока ймовірність, що не підтвердиться й прогноз на кінець року. Ми очікували, що інфляція відхилятиметься від центральної точки цільового коридору (8% плюс-мінус 2 процентних пункти) до 9,1%, але зараз бачимо, що вона може відхилитися й більш суттєво, навіть вийти за межі цільового коридору», – сказав він.
Причиною цього Смолій називає подорожчання сирих продуктів харчування, таких як овочі й фрукти. «Це пов'язано, в першу чергу, з весняними заморозками та значно нижчою врожайністю цієї категорії, ніж у попередні періоди», – сказав він.
Інший фактор, який вплинув на підвищення продовольчих цін – це те, що Україна збільшила експорт, а виробництво не було нарощено адекватно. «Це суттєво помітно в молочно-м'ясній групі товарів. Крім того, підвищення акцизу на тютюнові вироби в споживчому кошику також відіграє свою роль», – сказав Яків Смолій.
Основною причиною підвищення інфляції у минулому році, за словами виконуючого обов’язків, було підвищення тарифів на комунальні послуги, чого не передбачається зараз.
«Тому, в переглянутому прогнозі ми, напевно, вийдемо за межі коридору, але ситуація має свої пояснення. І ми сподіваємося, що вже в першому півріччі наступного року інфляція повернеться до центрального значення цільового коридору, а надалі в 2018-2019 рр. інфляція не перевищуватиме цілей, які ми визначали в короткостроковій і середній перспективах», – говорить Яків Смолій.
Нагадаємо, у Вашингтоні у неділю завершилася основна програма щорічних зборів Міжнародного валютного фонду і Світового банку, що об’єднує керівників основних державних фінансових установ з усього світу. Взаємодія України з МВФ є необхідною і продовжує бути ключовою підтримкою протягом кількох останніх років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].