Україна наростила експорт до Білорусії на 44%

Україна наростила експорт до Білорусії на 44%

Україна і Білорусь затвердили пріоритетні напрямки співпраці у поточному році

Обсяг експорту українських товарів до Республіки Білорусь за 5 місяців склав $426,9 млн, що на 44,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Урядовий портал.

В цілому товарообіг між Україною та Білоруссю досяг позитивної динаміки у порівнянні з минулими роками і почав зростати за результатами 2016 року. Уже за 5 місяців 2017 року товарообіг між Україною та Республікою Білорусь склав $1,64 млрд – це на 25,4%, або $331,7 млн більше, ніж обсяги торгівлі товарами за цей же період 2016 року.

Нагадаємо, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко 11-13 жовтня відвідав Білорусь з офіційним візитом, щоб взяти участь у третьому засіданні білорусько-української робочої групи по співробітництву з питань промисловості і виробничої кооперації.  

Під час засідання робочої групи Юрій Бровченко і заступник Міністра промисловості Білорусі Дмитро Корчик узгодили пріоритетні напрямки співпраці у поточному році та обговорили плани на 2018 рік. Юрій Бровченко оглянув ряд білоруських підприємств («МАЗ», «ЮНИСОН», «БелАЗ», «БАТЭ», Пінський завод засобів малої механізації, ВАТ «Гомсельмаш»). Також було обговорено можливості співпраці українських компаній з Центром механізації БелЖД.

«Протягом цього візиту ми домовилися про співпрацю між українським «Електроважмашем» і білоруським «БЕЛАЗом», «УкрНДІспецсталь» і Борисовським заводом автотракторного електрообладнання. Ми також плануємо розвивати співробітництво між Сумським машинобудівним заводом і Пінським заводом засобів малої механізації. Я впевнений, що домовленості цього візиту принесуть реальні результати»», – зазначив Юрій Боровченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті