ФДМ через суд домігся скасування приватизації «Укртелекому»

ФДМ через суд домігся скасування приватизації «Укртелекому»

Компанія «ЕСУ» не згодна з рішенням суду першої інстанції і подасть апеляцію

ФДМ через суд домігся скасування приватизації 	«Укртелекому»
Фото ukrtelecom.ua

Господарський суд Києва в четвер за позовом Фонду державного майна вирішив розірвати укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу 92,79% з ТОВ «ЕСУ», пише Інтерфакс-Україна.

«ЕСУ» не згодна з рішенням суду першої інстанції і подасть апеляцію. У компанії підкреслили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу «Укртелекому».

«З огляду на характер претензій ФДМ і їх зв'язок з діями попередніх власників «Укртелекому», ТОВ «ЕСУ» вважає за необхідне досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов'язань», – відзначили в компанії.

Як повідомлялося, ФДМ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ в середині травня цього року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені у зв'язку з невиконанням інвестиційних зобов'язань.

До справи в якості третьої особи було притягнуто «Ощадбанк», в заставі у якого знаходиться зазначений пакет акцій «Укртелекому».

Фонд держмайна України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій «Укртелекому» українській «дочці» австрійської EPIC – ТОВ «ЕСУ» – за 10,58 млрд грн. Згодом група «СКМ» Ріната Ахметова оголосила про покупку «ЕСУ» в 2013 році.

Як відомо, покупку частково профінансували два держбанки. За кілька тижнів до перекладу на рахунок Фонду держмайна другого траншу за «Укртелеком» ЕСУ випустила облігації на суму 4,2 млрд грн. В ході закритого розміщення їх викупили державні «Ощадбанк» і «Укрексімбанк». Компанія досі не розрахувалася за цим боргом, який мала погасити навесні 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло