Кожна шоста смерть у світі спричинена забрудненням екології

Кожна шоста смерть у світі спричинена забрудненням екології

В 2015 від захворювань пов’язаних з забрудненням навколишнього середовища померло 9 млн людей

Кожна шоста смерть у світі спричинена забрудненням екології
фото з pixabay.com

Забруднення навколишнього середовища є причиною кожної шостої передчасної смерті на планеті. Від хвороб, викликаних забрудненням екології,  в 2015 році померло 9 млн осіб. Ця цифра втричі перевищує смертність від СНІДу, туберкульозу та малярії разом узятих. Про це повідомляє науковий журнал The Lancet, передає BBC.

Більша частина смертей відбулась у країнах з низьким і середнім рівнями прибутків, найбільше таких випадків було зареєстровано в Бангладеш та Сомалі.

Дві третини смертей було спричинено хворобами,які викликало забруднення повітря.

Найменша смертність , пов’язана із забрудненням екології, спостерігається в Брунеї та Швейцарії, де основними причинами стали захворювання серця, інсульт та рак легенів.

Кожна шоста смерть у світі спричинена забрудненням екології

«Забруднення – це набагато більше ніж екологічна проблема, це глибока і розповсюджена проблема, яка зачіпає багато аспектів здоров’я та благополуччя людини», – сказав автор дослідження професор Філіп Ліндріган.

Найбільший фактор ризику, забруднення повітря, сприяв 6,5 млн передчасних смертей. Наступний за величиною фактор ризику, забруднення води, став причиною смертей 1,8 млн людей, а від наявності канцерогенних речовин на робочому місці загинуло близько 800 000 осіб.

Забруднення навколишнього середовища в Китаї, Індії, Пакистані та Китаї є причиною передчасної смерті кожної четвертої людини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло