З початку року у агропромислові проекти було вкладено 37 млрд грн
Підприємства продовжують інвестувати великі суми у сферу тваринництва, проте галузі переробки та зберігання продуктів досі не отримують достатньо коштів

Головним джерелом фінансування агропроектів залишаються власні кошти підприємств та організацій і тільки 24% інвестицій надходять від фондів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінагрополітики.
За результатами першого півріччя 2017 року у агропромисловому комплексі країни було реалізовано 233 інвестиційних проекти. Їх загальна вартість склала понад 36,7 мільярда гривень
Основними напрямками реалізації інвестиційних проектів залишаються тваринницькі сфери. На розвиток свинарства та птахівництва відведено близько 50% усіх надходжень.
У свою чергу на обробку, зберігання і переробка зернових і технічних культур, овоче- і фруктосховища та переробку сільськогосподарської сировини виділено тільки 36%.
Інвестиції у багаторічні насадження складають тільки 4,7%, а на зрошення йде 4,3% від суми.
Лідерами серед регіонів з капіталовкладеннями в аграрний сектор є Вінницька, Одеська, Сумська, Київська та Черкаська області, сумарна частка яких становить 79% від загальної вартості інвестиційних проектів.
За даними міністерства, вартість інвестиційних проектів, що реалізуються в регіонах, варіюється від 0,9 млн грн до 9,6 млрд грн. На суми до 100 млн грн було проінвестовано 205 проектів (або 88% від загальної кількості). Від 100 млн грн до 500 млн грн отримав 21 проект (9%). Від 500 млн грн до 1 млрд грн тільки один проект (0,4%). І тільки 6 проектів отримали інвестиції більше 1 млрд грн (2,6%).
Полтавська і Черкаська області має 23 одиниці таких проектів, Херсонська – 22, Вінницька – 20, Київська та Кіровоградська по 18. Таким чином, ці області є лідерами по впровадженню найбільшої кількості таких проектів.
Нагадаємо, державні підприємства, що належать до сфери управління Мінагрополітики, отримали сумарний чистий прибуток в сумі 313,13 млн грн за результатами першого півріччя 2017 року, тоді як за аналогічний період минулого року було отримано сумарний збиток в розмірі 65,47 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].