Будівництво зернового терміналу в порту «Южний» буде завершено навесні 2018 року

Будівництво зернового терміналу в порту «Южний» буде завершено навесні 2018 року

Потужність терміналу складе 5 млн тонн зернових на рік

Будівництво зернового терміналу в порту 	«Южний» буде завершено навесні 2018 року

Будівництво зернового терміналу Cargill і MV Cargo в порту «Южний» досягло середини і повністю буде завершено навесні 2018 року. Потужність терміналу складе 5 млн тонн зернових на рік, а вартість оцінюється у $150 млн.

Про це повідомляє Інтерфакс.

У компанії відзначили, що наполовину виконані обидва етапи робіт: днопоглиблення у майбутнього причалу, яке виконує китайська корпорація CHEС на замовлення Адміністрації морських портів України, і будівництво наземної частини. Відповідно до звітності CHEC, вона випереджає запланований графік робіт більш ніж на 25%.

MV Cargo також повідомляє, що на будівництві наземної частини на майданчику 28 га зараз зводяться два критих склади місткістю 80 000 тонн і 14 силосів сумарною місткістю 210 000 тонн.

Як повідомлялося, компанія Cargill (США), Адміністрація морських портів України (АМПУ) і «М.В. Карго» в серпні 2015 року підписали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект в МТП «Южний». Його запуск попередньо був запланований на 2017 рік.

Cargill в лютому 2016 року підписала з «М.В. Карго», що оперує в порту «Южний», інвестугоду, згідно з якою вона вирішила інвестувати $100 млн у будівництво зернового терміналу. Сторони формалізували свої наміри шляхом підписання договору про придбання компанією Cargill 51% -вої частки «М.В. Карго». За їхніми оцінками, перевалочні потужності, а також 16-метрова глибина біля причалу дозволять терміналу обробляти до 10% всього українського експорту зернових.

Cargill Inc. – найбільша світова приватна компанія, що інвестує в харчове виробництво. Компанія працює в 68 країнах світу, займається продажами зерна, олії, цукру та інших продуктів. Крім того, є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції. Дохід корпорації в 2016 році склав $107,1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті