Екпорт української сільгосппродукції у 2017 році може перевищити рекордні $5 млрд

Екпорт української сільгосппродукції у 2017 році може перевищити рекордні $5 млрд

Позитивне сальдо становить $2,6 млрд, що на $1 млрд більше за минулорічні показники

Екпорт української сільгосппродукції у 2017 році може перевищити рекордні $5 млрд
Фото: Shutterstock

Обсяги експорту української сільськогосподарської та харчової продукції в ЄС у 2017 році можуть перевищити рекордні показники докризових 2012 і 2013 років на $5 млрд.

Такий прогноз зробив заступник директора Національногонаукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, передає Агропортал.

За словами Пугачова, в цьому році аграрна торгівля України з ЄС помітно збільшилася.  У порівнянні з січнем-вереснем 2016 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зріс майже на третину – 31,2% – до $5,8 млрд, перевищивши відповідні показники минулого року. Позитивне для нашої держави сальдо становить $2,6 млрд, що на $1 млрд більше, ніж в минулому році.

Крім того, обсяг завезеної з країн ЄС в Україну агропродовольчої продукції за 9 місяців 2017 р збільшився проти показників минулого року на 11,4%. У вартісному вимірі він склав $1,6 млрд  – близько половини вітчизняного імпорту сільгосппродукції в $3,2 млрд.

Обсяги експорту вітчизняної агропродукції в країни ЄС тільки за 9 місяців 2017 року вже досягли рівня 12 місяців 2016 року і склали $ 4,2 млрд, зазначив Пугачов.

За його словами, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в оборотістановить близько 75%.

Основні обсяги поставок в Європі Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, а також соняшникової олії та макухи.

У свою чергу, Україна імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло