В Україні мають намір обмежити можливості безмитного шопінгу

В Україні мають намір обмежити можливості безмитного шопінгу

Можливість щомісяця замовляти товари на суму в 150 євро без додаткових податків залишили, але не більше трьох разів на місяць

В Україні мають намір обмежити можливості безмитного шопінгу
Фото: pixabay.com

В Україні планують обмежити кількість безмитних покупок. Новий законопроект Мінфіну призначений для боротьби з махінаціями у сфері поштових пересилань. Наразі документ знаходиться в розробці і невідомо, чи буде він прийнятий взагалі. Однак основні тези законопроекту вже відомі.

Про це повідомляє ubr.ua.

Спершу відомство планує обмежити кількість отриманих кожним громадянином безмитних посилок з іноземних інтернет-майданчиків, в тому числі і всім відомого Aliexpress. Можливість щомісяця замовляти товари на суму в 150 євро без додаткових податків залишили, але тепер за цей період дозволено робити не більше трьох замовлень. Зрозуміло, що оформити четверту, п'яту, шосту посилку ви зможете, однак тепер доведеться сплатити податок у 20% від вартості товару.

Відстежувати, скільки покупок зробив той чи інший покупець буде спеціальна інформаційна система, створена при фіскальної службі. Розпізнаванням особистості замовника буде займатися або поштова служба, або митниця.

Також без оподаткування можливо раз на місяць ввозити в Україну товари ручною поклажею чи багажем на суму до 300 євро. Але є умова: власник товару повинен знаходитися за межами України не менше доби і подібні імпортні операції можна здійснювати не частіше ніж один раз на 5 днів.

Як повідомив Mind співзасновник Delivery Group Андрій Івасів, найбільша кількість міжнародних експрес доставок доводиться на американські інтернет магазини, оскільки саме цей напрям доставок розвивався нами в останній рік роботи.

«Будь-які державні обмеження на ринку завжди негативно відбиваються на діяльності суб'єктів, що працюють на такому ринку. Що стосується ринку міжнародних експрес доставок і поштових відправлень: оскільки посилки або пересилання товарів складають 90% всього міжнародного трафіку таких посилок, то введення обмежень неминуче призведе до зменшення обсягу таких посилок і відправлень, і збільшення контрабандного трафіку. Збільшення контрабанди товарів – це тільки один з негативних наслідків. Насправді ж, найбільше постраждають кінцеві споживачі – покупці в Україні, оскільки зменшиться конкуренція на ринку е-commerce через скорочення трафіку або збільшення вартості товарів, що доставляються з-за кордону, на суму нарахованих податків – це неминуче призведе до зростання цін всередині країни на всі товари, що поставляються з-за кордону. І, звичайно, постраждають всі поштові та логістичні оператори, що працюють в сфері міжнародних експрес і поштових доставок», – зазначив Івасів.

У Delivery Group зазначають, що компанія недавно почала займатися міжнародною доставкою вантажів. Зараз частка міжнародних доставок становить менше 1% від загального вантажообороту компанії, а на міжнародні експрес доставки припадає лише 10% від загального обсягу міжнародних доставок.

«Оскільки деякі служби інвестували в розвиток саме міжнародних доставок, то пропоновані Мінфіном обмеження призведуть до втрати інвестицій і можливу втрату нашими компаніями цього напрямку роботи в цілому», – резюмує Івасів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло