Експорт нафти з Венесуели стрімко падає через санкції США та погіршення якості сировини
Політична криза позначається на всіх галузях життя країни

Експорт нафти з Венесуели у Сполучені Штати продовжує стрімко знижуватися. Зокрема, цього року було експортовано на 56% нафти менше, ніж станом на цей же час минулого року, пише World Oil.
Перша причина, яка призвела до зниження поставок – президент США Дональд Трамп увів економічні санкції проти Венесуели, які значно ускладнили торгівлю з країною, хоча санкції не стосуються безпосередньо постачання нафти.
Згідно з указом Трампа, забороняються операції з борговими зобов'язаннями та цінними паперами венесуельського уряду і державної нафтовидобувної компанії PDVSA.
Американські нафтопереробні заводи зіткнулися з проблемами, коли банки США відмовляються забезпечувати акредитиви на купівлю тієї нафти, яку постачає PDVSA, пише видання.
Ще одна причина – якісь венесуельської нафти суттєво погіршилася. Зокрема, один з НПЗ нещодавно повернув цілу партію нафти PDVSA, оскільки вона містила води в чотири рази більше за норму. І такі випадки стають все частіше.
Це зумовлено політичною кризою в країні та погіршенням економіки. У PDVSA не вистачає грошей на хімікати, які використовуються при очищенні нафти від домішок.
Паливна компанія Phillips 66 відмінила купівлю восьми вантажів венесуельської нафти і вимагала знижки на інші поставки. Нафтопереробники Індії та Китаю також незадоволені. Закордонні покупці фіксують зростаюче забруднення венесуельської сировини водою і солями металів, що може викликати серйозні проблеми в процесі нафтопереробки.
Нагадаємо, Саудівська Аравія спрогнозувала, хто видобуде останній барель нафти на Землі – тих запасів нафти, які є в надрах планети, вистачить ще на 50 років видобутку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].