Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Експорт нафти з Венесуели стрімко падає через санкції США та погіршення якості сировини

Експорт нафти з Венесуели стрімко падає через санкції США та погіршення якості сировини

Політична криза позначається на всіх галузях життя країни

Експорт нафти з Венесуели стрімко падає через санкції США та погіршення якості сировини
фото dymaster3/Flickr

Експорт нафти з Венесуели у Сполучені Штати продовжує стрімко знижуватися. Зокрема, цього року було експортовано на 56% нафти менше, ніж станом на цей же час минулого року, пише World Oil.

Перша причина, яка призвела до зниження поставок – президент США Дональд Трамп увів економічні санкції проти Венесуели, які значно ускладнили торгівлю з країною, хоча санкції не стосуються безпосередньо постачання нафти.

Згідно з указом Трампа, забороняються операції з борговими зобов'язаннями та цінними паперами венесуельського уряду і державної нафтовидобувної компанії PDVSA.

Американські нафтопереробні заводи зіткнулися з проблемами, коли банки США відмовляються забезпечувати акредитиви на купівлю тієї нафти, яку постачає PDVSA, пише видання.

Ще одна причина – якісь венесуельської нафти суттєво погіршилася. Зокрема, один з НПЗ нещодавно повернув цілу партію нафти PDVSA, оскільки вона містила води в чотири рази більше за норму. І такі випадки стають все частіше.

Це зумовлено політичною кризою в країні та погіршенням економіки. У PDVSA не вистачає грошей на хімікати, які використовуються при очищенні нафти від домішок.

Паливна компанія Phillips 66 відмінила купівлю восьми вантажів венесуельської нафти і вимагала знижки на інші поставки. Нафтопереробники Індії та Китаю також незадоволені. Закордонні покупці фіксують зростаюче забруднення венесуельської сировини водою і солями металів, що може викликати серйозні проблеми в процесі нафтопереробки.

Нагадаємо, Саудівська Аравія спрогнозувала, хто видобуде останній барель нафти на Землі – тих запасів нафти, які є в надрах планети, вистачить ще на 50 років видобутку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті