Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Експерти: за хімічною атакою в Сирії стоїть уряд аль-Асада

Експерти: за хімічною атакою в Сирії стоїть уряд аль-Асада

Росія виступає проти продовження розслідування та блокує роботу спеціальної комісії

Експерти: за хімічною атакою в Сирії стоїть уряд аль-Асада
фото AFP / Omar Haj Kadour

Сирійський уряд Башара аль-Асада винуватий у хімічному нападі в місті Хан Шейхун, внаслідок якого загинули десятки людей минулого квітня. Про це йдеться у доповіді комісії, відомій як Механізм спільного розслідування (Joint Investigative Mechanism, JIM), яку було направлено на перегляд до Ради Безпеки ООН, передає Reuters.

Атака спровокувала ракетний удар США по сирійській авіабазі.

«Час від часу ми бачимо незалежні підтвердження застосування хімічної зброї режимом Асада, – заявила посол США в ООН Ніккі Хейлі. – Рада Безпеки повинна виробити чітку позицію щодо того, що ніхто не терпітиме використання хімічної зброї і що необхідно підтримати роботу безпристрасних слідчих».

У доповіді йдеться також про те, що гірчичний газ 15–16 вересня 2016 року в сирійському місті Умм-Хауш застосували бойовики ІДІЛ.

JIM була створена Радою Безпеки у 2015 році та відновлена у 2016 році. Мандат комісії закінчується в середині листопада, а днями Росія заблокувала резолюцію Радбезу, яка мала продовжити існування комісії, що займається розслідуванням, хто саме здійснив атаки із застосуванням хімічної зброї в Сирії. РФ вже вдев’яте скористалась правом вето в Радбезі ООН для блокування резолюцій, що мають відношення до конфлікту, який триває майже сім років.

Нагадаємо, Сирія погодилась знищити свою хімічну зброю у 2013 році в рамках угоди, підписаної між США та Росією. Сирійський уряд неодноразово відкидав використання хімічної зброї протягом громадянської війни, що триває вже понад шість років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті