У Москві затримали Ігоря Бакая – ЗМІ

У Москві затримали Ігоря Бакая – ЗМІ

Він підозрюється у фінансових махінаціях

У Москві затримали колишнього керівника Державного управління справами та екс-голову «Нафтогазу» Ігоря Бакая. Про це повідомляє ТСН, посилаючись на поінформовані джерела.

За даними джерел видання, екс-чиновника звинувачують у тому, що він обманним шляхом заволодів фінансами сторонніх осіб. Загалом на нього є 10 заяв від ошуканих, зокрема заява від російського мільярдера Алішера Усманова, який нібито позичив Бакаю $9 млн. Останнім часом Бакай жив, переміщаючись між ОАЕ та Москвою, та постійно позичав гроші в знайомих. 

Також повідомляється, що разом з ним були затримані його бухгалтер і помічник Костянтин. Сьогодні, 31 жовтня, помічника та бухгалтера відпустили зі слідчого ізолятора, а сам Бакай залишився під вартою.

Нагадаємо: після відставки Ігоря Бакая звинувачували в перевищенні влади, зловживанні службовим становищем. Він з родиною втік до Росії наприкінці 2004 року, отримав громадянство у 2005 році. Він також був у міжнародному розшуку.

Бакай підозрювався в участі в незаконному продажі майнових комплексів «Готель «Дніпро», «Готель «Україна», а також нерухомості Національного комплексу «Експоцентр України». Крім того, «завгоспа Кучми» та інших службових осіб ДУСі підозрювали в тому, що вони безоплатно використовували авіаційну техніку авіапідприємства «Україна», що підпорядковано Державному управлінню справами. Загалом протягом 2003–2004 років за розпорядженням посадових осіб ДУСі було незаконно виконано рейсів на суму понад 1 млн грн.

Але з приходом до влади Януковича всі справи проти Бакая було закрито Печерським райсудом. Усі рахунки та майно самого Бакая, його дружини і тестя було розблоковано. У Росії Бакай займається бізнесом «за декількома напрямами». Причому, як з'ясували журналісти, поки в Україні тривали слідчі дії щодо нього, операції проводились через його дружину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті