НБУ спростив відкриття рахунків у банку

НБУ спростив відкриття рахунків у банку

Укладати договір про відкриття рахунку в банку тепер можна в електронній формі

НБУ спростив відкриття рахунків у банку
Фото flickr.com / National Bank Of Ukraine

Національний банк України, спростив ведення рахунків клієнтів банків і здійснення безготівкових розрахунків. Про це повідомляється в постанові правління НБУ від 25 жовтня №106 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», які набирають сили 31 жовтня.

Документом скасовано обов'язок використання суб'єктом господарювання печаток на документах, так само це відноситься і до розрахункових документів. Дозволено укладення договорів про відкриття банківського рахунку та банківського вкладу в електронній формі, шляхом приєднання укладення договору.

Постанова дозволила клієнтам, які вже мають рахунки в банку, відкривати нові рахунки без особистої присутності, через подання документів за допомогою засобів інформаційних систем.

Передбачена також поступка права вимоги за договором банківського вкладу; під час здійснення операцій за рахунком фізособи дозволено використання зразка його підпису або довіреної їм особи, яка вказується в договорі банківського рахунку, довіреності або іншому документі.

Регулятор визначив порядок відкриття фізособами-підприємцями поточних рахунків для здійснення деяких видів виплат заробітної плати та прирівняних до неї платежів; визначений порядок відкриття та використання поточних рахунків фізосіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Також вдосконалено режим виплат, пов'язаних з відрядженнями (функціонування поточних рахунків клієнтів).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло