Україна в трійці експортерів горіхів

Україна в трійці експортерів горіхів

Українські експортери продали до Азії та Європи волоських горіхів на $65 млн

Понад 27 000 тон лущених горіхів експортували торік вітчизняні виробники. Переважно до Азії, а також до Європи волоських горіхів продали на суму $65 млн. Світовими лідерами з виробництва волоських горіхів є Китай і США. Країни займають 50% і 29% світового виробництва горіхів. ЄС, Чилі й Україна з частками по 5% поділяють третє місце.

«В Україні закупівельна ціна на горіхи знаходиться на рівні 1,8-2,2 €/кг, тоді як в Європі його купують вже по 6-10 €/кг. Все залежить від якості та форми, але минулого року ціна коливалася від 8 до 12 €/кг», – коментує Володимир Пахно, голова «Української горіхової асоціації».

Експорт очищених горіхів до Європи активно зростає упродовж останніх п’ять років. Поставки їх за зазначений період зросли на 16%. У 2016 році експорт становив майже 7 000 тон, що у грошовому вираженні складає $25 млн. Україна виступає четвертим найбільшим постачальником горіхів до ЄС, поступаючись лише США, Молдові й Чилі.

«Головною проблемою в експорті волоських горіхів є неоднорідність партій і відповідно їх ціна. Більше ніж 90% горіхів вирощується домогосподарствами і потім збираються та формуються у партію для експорту. Такі горіхи є несортовими і значно поступаються за зовнішніми характеристиками американським і чилійським. Для нарощення експорту горіхів необхідно збільшувати площі під промисловими насадженнями, вирощувати сортові горіхи», – коментує Дар’я Гриценко, експерт аграрних ринків Українського  клубу аграрного бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті