Поліція США: підозрюваний у нью-йоркському теракті тижнями планував напад

Поліція США: підозрюваний у нью-йоркському теракті тижнями планував напад

Саїпов майже повністю виконав інструкції ІДІЛ, які вони поширюють у соціальних мережах

Поліція США: підозрюваний у нью-йоркському теракті тижнями планував напад
Фото з twitter.com/MaryWFTS

Узбецький іммігрант, якого підозрюють у тероризмі та вбивстві восьми людей в Нью-Йорку слідував інструкціям ІДІЛ  та планував напад кілька тижнів. Про це повідомляють американські слідчі, передає Reuters.

Поліція повідомила, що допитала 29-річного Сайфулло Саїпова. «Схоже,що Саїпов планував це протягом кількох тижнів, –  заявив заступник комісара поліції Нью-Йорка Джон Міллер. – Він зробив це в ім’я ІДІЛ, про що свідчать предмети, знайдені на місці нападу. Схоже, що він майже повністю виконав інструкції, які ІДІЛ випустила на своїх каналах у соцмережах для своїх прибічників».

Атака була наймасовішою в Нью-Йорку з 11 вересня 2001 року, коли терористи-смертники влетіли на двох реактивних літаках у Світовий торговий центр, тоді загинуло 2 600 осіб.

Схожі напади із використанням транспортних засобів відбувались у серпні в Іспанії, і минулого року у Франції та Німеччині.

Губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо сказав, що Саїпова було радикалізовано вже під час його перебування в США. Нагадаємо, уродженець Узбекистану переїхав до Сполучених Штатів у 2010 році.

Про загибель шести людей було оголошено на місці події, ще двоє померли згодом у лікарні. П’ятеро із загиблих були мексиканськими туристами, які приїхали до Нью-Йорку з друзями, щоб відсвяткувати 30-річча з дня закінчення середньої школи.  

Нагадаємо, у відповідь на теракт, президент США наказав посилити вже й так екстремальну перевірку іноземців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті