За останні п'ять років у світі вбито 530 журналістів – ЮНЕСКО
Під найбільшою небезпекою – представники громадянської журналістики, що знаходяться в гарячих точках

За останні п’ять років у світі було вбито 530 журналістів, а за 11 років їх загинуло 930. Таку статистику оприлюднила ЮНЕСКО у зв’язку із відзначенням 2 листопада Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів. Про це повідомляє Deutsche Welle.
За даними правозахисної організації «Репортери без кордонів», за десять місяців з початку 2017 року, було вбито 47 співробітників ЗМІ. При цьому в дев'яти з десяти випадків винуватців цих злочинів не знаходять.
На найбільшу небезпеку наражаються представники так званої громадянської журналістики, що публікують у блогах або соцмережах інформацію з тих регіонів, які не наважуються відвідувати журналісти звичайних ЗМІ.
Регіон арабських країн, за даними ООН, є з 2012 року найнебезпечнішим для журналістів, в першу чергу в зв'язку зі збройними конфліктами в Сирії, Іраку та Ємені.
2 листопада було проголошено Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів резолюцією Генасамблеї ООН в 2013 році. Дата була обрана в пам'ять про двох французьких радіожурналістів, убитих в Малі 2 листопада 2013 року.
Нагадаємо: російські тролі кілька років залякують фінську журналістку, яка розслідує їхню діяльність. Журналістка встановила, що «фабрика тролів» утворена за сприяння російського уряду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].