За останні п'ять років у світі вбито 530 журналістів – ЮНЕСКО

За останні п'ять років у світі вбито 530 журналістів – ЮНЕСКО

Під найбільшою небезпекою – представники громадянської журналістики, що знаходяться в гарячих точках

За останні п'ять років у світі вбито 530 журналістів – ЮНЕСКО
фото Shutterstock

За останні п’ять років у світі було вбито 530 журналістів, а за 11 років їх загинуло 930. Таку статистику оприлюднила ЮНЕСКО у зв’язку із відзначенням 2 листопада Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів. Про це повідомляє Deutsche Welle.

За даними правозахисної організації «Репортери без кордонів», за десять місяців з початку 2017 року, було вбито 47 співробітників ЗМІ. При цьому в дев'яти з десяти випадків винуватців цих злочинів не знаходять.

На найбільшу небезпеку наражаються представники так званої громадянської журналістики, що публікують у блогах або соцмережах інформацію з тих регіонів, які не наважуються відвідувати журналісти звичайних ЗМІ.

Регіон арабських країн, за даними ООН, є з 2012 року найнебезпечнішим для журналістів, в першу чергу в зв'язку зі збройними конфліктами в Сирії, Іраку та Ємені.

2 листопада було проголошено Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів резолюцією Генасамблеї ООН в 2013 році. Дата була обрана в пам'ять про двох французьких радіожурналістів, убитих в Малі 2 листопада 2013 року.

Нагадаємо: російські тролі кілька років залякують фінську журналістку, яка розслідує їхню діяльність. Журналістка встановила, що «фабрика тролів» утворена за сприяння російського уряду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло