В Україні розрахують «зимову» субсидію

В Україні розрахують «зимову» субсидію

Обіцяють, що грошей вистачить на всіх

В Україні розрахують «зимову» субсидію
Фото Shutterstock

Управління соціального захисту населення автоматично розрахує розмір допомоги на опалювальний сезон усім, кому в травні цього року субсидію було перепризначено на новий період – 2017–2018 роки. Жодних документів чи довідок субсидіантам подавати повторно не потрібно.

Про це повідомляє Вечірня газета.

Заяву і декларацію про доходи подати заново було необхідно лише сім’ям, що орендують помешкання; мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався за останній рік; хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Розмір «зимової» субсидії буде відображено у платіжках за опалення, які надійдуть споживачам послуги в листопаді 2017 року.

На новий опалювальний сезон 2017/18 років – з 1 жовтня 2017 року при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартали 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартали 2017 року.

Громадяни, які стали пенсіонерами, наприклад, у травні цього року, або пенсіонери, які припинили працювати, скажімо, у червні цього року і не мають інших доходів, ніж пенсія, мають змогу оформити субсидію, виходячи лише з одного доходу – пенсії.

Це стосується лише тих українців, які донедавна працювали і отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а віднедавна – минулого чи цього року (І та ІІ квартали) з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу – пенсію.

Хоча влада обіцяє, що грошей вистачить на всіх, нещодавно повідомлялося, що зобов'язання по субсидіях перевищили закладені до держбюджету кошти на 10 млрд грн. Заступник міністра фінансів Сергій Марченко розповів, що міністерство вже стикалося з такою проблемою влітку. Тоді Мінфін звернувся до парламенту з проханням про виділення додаткових 14 млрд грн і внесення відповідних змін до бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті