Трамп проти дітей: в США продовжують боротьбу із неповнолітніми нелегальними іммігрантами

Трамп проти дітей: в США продовжують боротьбу із неповнолітніми нелегальними іммігрантами

За час правління Трампа кількість нових юних «нелегалів» впала до мінімуму

Трамп проти дітей: в США продовжують боротьбу із неповнолітніми нелегальними іммігрантами
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Значна частина імміграційних ініціатив, запропонованих адміністрацією Трампа в останні тижні, стосується одного виду мігрантів – дітей. Ці заходи мають на меті видворити з країни юних незаконних мігрантів та попередити в’їзду до США нових. Про це повідомляє Reuetrs.

Однією зі змін стало припинення дії програми DACA, яка дозволяла нелегальним іммігрантам, які потрапили до Сполучених Штатів, отримати відновлюваний дворічний період відстрочки від депортації та право на отримання дозволу на роботу. Програму було прийнято в 2012 році в часи президентства Барака Обами.

Ще у передвиборчій програмі Трамп обіцяв боротись з імміграцією. Після теракту, здійсненого 29-річним мігрантом з Узбекистану, який отримав грінкард через програму візової лотереї, президент пообіцяв покласти їй край.

Деякі прибічники імміграції говорять, що дітей сприймають із більшим співчуттям ніж інших мігрантів, також їм надають більше юридичного захисту, що ускладнює процес депортації.

«Адміністрація зацікавлена зображувати дітей бандитами, а не особами, які шукають притулку, які рятуються від насилля та жорстокого поводження, – сказав адвокат Союзу американських громадянських свобод. – Адміністрація хоче, щоб суспільство сприймало цих дітей як монстрів, а не як людей, які заслуговують на прихисток».

Трамп не перший президент, який намагається боротись із незаконною імміграцією неповнолітніх. Після того як в 2014 році кордон США з Мексикою незаконно перетнуло більш ніж 68 000 людей, Обама також зосередився на вирішенні міграційної проблеми. Із вступом на посаду Трампа на початку 2017 року, кількість неповнолітніх іммігрантів впала до мінімуму – у квітні їх було 990. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті