Заарештовано рахунки ДП «Артемсіль»

Заарештовано рахунки ДП «Артемсіль»

Робота підприємства може бути паралізована

Заарештовано рахунки ДП «Артемсіль»
Фото: прес-служба "Артемсіль"

В рамках виконавчого провадження щодо стягнення з ДП «Артемсіль» 70,5 млн грн штрафних санкцій було заарештовано рахунки підприємства. Про це йдеться на офіційному сайті солевидобувного підприємства.

На підприємстві наполягають на тому, що  виконавча служба не повідомила належним чином ДП «Артемсіль» про відкриття виконавчого провадження, що є порушенням ст. 28 закону України і ст. 19 Конституції України.

«Згідно з отриманою вчора ввечері інформації з банків, які обслуговують рахунки підприємства, відкрито виконавче провадження про примусове виконання і винесено постанову про арешт майна ДП «Артемсіль», – йдеться в прес-релізі.

Нагадаємо: спірний договір про пуско-налагоджувальні роботи між КПВІ «Пам'ять» і ДП «Артемсіль» був укладений 28 жовтня 2005 року на термін більш ніж 11 років. На момент укладення в договорі встановлена орієнтовна сума – 16,06 млн грн, яка 20 червня 2014 року була збільшена до 63,95 млн грн. Згідно з угодою, в результаті порушення в 2014–2015 роках держпідприємством своїх зобов'язань стало можливим стягнення з нього 63,95 млн грн.

В результаті судових розглядів між КПВІ «Пам'ять» і ДП «Артемсіль», останнє повинно виплатити штраф розміром у 63,95 млн грн, судовий збір – 172 500 грн і виконавчий збір – 6,4 млн грн. У відповідь на винесені судові рішення «Артемсіль» звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, де зазначила, що вказаний договір суперечить інтересам держави, не відповідає економічній меті господарської діяльності держпідприємства та укладений з конфліктом інтересів.

ДП «Артемсіль» – одне з найбільших підприємств з видобутку і реалізації кухонної солі на території Центральної та Східної Європи. Його виробничі потужності розташовані в Соледарі. Підприємство експортує продукцію в 19 країн. За даними минулого року, близько 35% продукції компанії реалізується в Україні, а решта – за кордоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті