Надзвуковий поїзд Hyperloop: в якій країні запустять і скільки коштуватиме квиток?

Надзвуковий поїзд Hyperloop: в якій країні запустять і скільки коштуватиме квиток?

Найбільш імовірною вважають реалізацію проекту в штаті Колорадо

Надзвуковий поїзд Hyperloop: в якій країні запустять і скільки коштуватиме квиток?
фото virgin.com

Виконавчий директор компанії Virgin Hyperloop One Роб Ллойд підтвердив, що компанія розраховує почати будівництво до 2020 року: «Ми впевнені, що почнемо будівництво в якійсь із країн світу вже в 2019 році, і очікуємо перше тестування вже в 2021 році». Про це пише Futurism.

Virgin Hyperloop One отримала таку назву після того, як британський мільярдер Річард Бренсон та його компанія Virgin Group інвестували в Hyperloop One мільйони доларів.

Однак питання про те, в якій країні почнеться будівництво, досі остаточно не вирішене. Як найбільш імовірний розглядається штат Колорадо, де тунель сполучить Міжнародний аеропорт Денвера з кількома містами штату. Загальна вартість проекту складе $24 млрд, поки що вирішили будувати невелику ділянку вартістю $3 млрд.

Однак Колорадо – далеко не єдиний претендент на перший маршрут Virgin Hyperloop One. Заявки надійшли з Мексики, де хочуть з'єднати Мехіко і Гвадалахару, з Північної Європи, Арабських Еміратів, а також зі штату Міссурі.

Стосовно вартості поїздки на такій швидкісній електричці, Роб Ллойд відкинув зауваження, що це може бути доступно тільки для мільярдерів. Насправді вартість, за його словами, буде лише на 2/3 вищою за високошвидкісний залізничний транспорт, він припустив, що поїздка між двома містами на відстані 50-60 км може коштувати всього $5.

Прибуток буде важливим для компанії, як і для будь-якого проекту, але в Virgin Hyperloop One фінансова платформа здається надзвичайно надійною: проект вже зібрав $245 млн, враховуючи інвестиції Бренсона.

Hyperloop в 2013 році придумав Ілон Маск. За його задумом, поїзди рухатимуться в вакуумних трубах, без коліс та рейок, лише за допомогою магнітів. Це дозволить їм розвивати швидкість, близьку до швидкості літаків – 1200 км/год.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті