ДТЕК Ахметова експортувала 27 000 тонн антрациту з Росії у Європу та Єгипет

ДТЕК Ахметова експортувала 27 000 тонн антрациту з Росії у Європу та Єгипет

Був експортований антрацит марки АШ, дефіцит якого спостерігається в Україні

ДТЕК Ахметова експортувала 27 000 тонн антрациту з Росії у Європу та Єгипет
Фото прес-центр ДТЕК

Шахтоуправління «Обухівська» (Ростовська область), що належить холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, за 5 місяців поточного року експортувало 27,193 тис. тонн антрациту марки АШ в Єгипет, Італію, Чехію та Польщу. В Україні спостерігається дефіцит АШ у тепловій генерації. Про це йдеться в повідомленні прес-служби холдингу, пише LIGA.net.

«Поставки здійснювалися на підставі довгострокових контрактів з промисловими підприємствами. В якості товарної продукції використовувалася суміш різних класів вугілля», – зазначають в ДТЕК.

За даними виписок із митних декларацій ФТС Росії, шахтоуправління «Обухівська» поставило, зокрема, в липні чеській ArcelorMittal Ostrava 5,44 тис. тонн вугілля АШ на суму $470,26 тис. На умовах DAP. Середня ціна тонни вугілля – $86,4.

У липні поточного року в Україні «Обухівська» поставляла вугілля за середньою ціною $93,8 за тонну на умовах DAP (5 600 ккал/кг).

В травні 2017 року «Обухівська» поставила в Словаччину 3,22 тис. тонн антрациту АШ на $282,92 тис. для U. S. Steel Kosice Середня ціна – $88 за тонну на умовах DAP. Тоді ж ДТЕК поставляла з Росії антрацит АШ на власні ТЕС за середньою ціною $95,8 за тонну на умовах DAP, за митними даними (5 800 ккал/кг).

ДТЕК поставляв до Єгипту на адресу компанії International Coke & ferro alloys суміш вугільних сортів АШ та АМ. У червні 2017 року було поставлено 19,2 тис. такої суміші за середньою ціною $107/тонна. Із загального обсягу 15 000 тонн припало на сорт АМ, 4200 тонн – на вугілля АШ. ДТЕК також імпортує вугілля з Росії і ПАР. Станом на 2 листопада на складах ТЕС було 539,9 тис. тонн вугілля антрацитної групи і 523,9 тис. тонн газового вугілля.

Шахта «Обухівська» – вугледобувне підприємство в м. Звєрєво (Ростовська область). У липні 2012 року ВАТ«Шахтоуправління «Обухівська» (шахту і збагачувальну фабрику) купила українська компанія ДТЕК. Продукція представлена ​​наступними сортами концентрату: АК, АО, АМ, АСШ, АШ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті