Суд почав роботу з ліквідації заводу Пінчука

Суд почав роботу з ліквідації заводу Пінчука

Ініціаторами стали акціонери, що володіють 5% акцій підприємства

Суд почав роботу з ліквідації заводу Пінчука
Фото pinchukfund.org

Господарський суд Дніпропетровської області 2 листопада розпочав процедуру ліквідації Нікопольського південнотрубного заводу (НПТЗ). Про це йдеться в повідомленні заводу.

Ініціаторами ліквідації стали акціонери підприємства, що мають понад 5% акцій ПАТ «НПТЗ», а почалася процедура 19 травня. Строк ліквідаційної процедури – 1 рік.

До реструктуризації НПТЗ було монопольним в Україні підприємством з випуску геологорозвідувальних, насосно-компресорних і катаних труб для котлів високого тиску. Наразі кредиторська заборгованість підприємства складає 179,8 млн грн., загальний розмір активів – 4,5 млн грн.

На початку лютого 2007 року компанія Interpipe Limited, власником якої є бізнесмен Віктор Пінчук та члени його родини, придбала на конкурсі 96,7% акцій НПТЗ за 352,6 млн грн. За даними Нацдепозитарія України (НДУ) на I квартал 2016 року, у власності «Транспортно-інвестиційних технологій» знаходилося 96,7% акцій НПТЗ.

У листопаді 2016 року дві кіпрські компанії Plamsted Limited та Kamset Holdings Limited, що є міноритарними акціонерами НПТЗ, сконцентрували по 19,3% акцій підприємства, ще одна компанія – Wolbert Company Limited (теж Кіпр) – купила 19,3% НПТЗ.

У свою чергу пакет акцій мажоритарного акціонера підприємства «Транспортно-інвестиційні технології» зменшився з 96,7% до 38,7%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті