Китай контролюватиме інвестиції за кордон на всіх етапах проектів

Китай контролюватиме інвестиції за кордон на всіх етапах проектів

Влада обмежує зовнішні інвестиції в нерухомість, готелі, кіновиробництво, розваги та спортивні клуби

Китай контролюватиме інвестиції за кордон на всіх етапах проектів
фото pixabay.com

Китай оголосив про намір посилити контроль інвестиційної діяльності своїх компаній за кордоном, повідомляє АЕІ «Прайм» з посиланням на Dow Jones.

Крім правил, які діють з 2014 року, влада має намір посилити координацію нагляду за зовнішніми інвестиціями і відстежувати всі етапи проектів. Це випливає з опублікованого в п'ятницю проекту рішення Національної комісії з розвитку і реформування.

У повідомленні комісії також сказано, що вона відкриє онлайн-платформу, на якій компанії будуть розміщувати інформацію, а влада цю інформацію буде вибірково перевіряти.

Китайські компанії зобов’язані регулярно інформувати владу про реалізацію проектів та про основні пов'язані з ними проблеми, сказано в повідомленні комісії.

Державна рада Китаю в серпні опублікувала збірку правил, котрі обмежують зовнішні інвестиції в нерухомість, готелі, кіновиробництво, індустрію розваг та спортивні команди.

Згідно з офіційними даними, за перші три квартали цього року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, прямі інвестиції нефінансових китайських компаній за кордоном зменшилися на 41,9%, причому нові інвестиції в нерухомість, спорт і індустрію розваг не здійснювалися.

Як повідомлялося, Китай більше не намагатиметься подвоїти ВВП, натомість сфокусується на якості зростання. Країна збирається повністю змінити стратегію економічного розвитку після 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті