Франція та Польща конфліктують через хрест на статуї Папи Римського

Франція та Польща конфліктують через хрест на статуї Папи Римського

Судовий припис: у громадських місцях хрестів бути не повинно, згідно з законом про розділення церкви і держави

Франція та Польща конфліктують через хрест на статуї Папи Римського
фото Aleteia

Понад 38 тисяч осіб усього протягом доби підписали петицію протестуючи проти постанови французького суду, в якій приписано зняти хрест зі статуї Папи Римського Іоанна Павла ІІ в місті Плормель на заході Франції. Про це пише EurActive.

Конфлікт виник минулого тижня. Головний адміністративний суд Франції дав міській владі Плормеля шість місяців, щоб зняти хрест над статуєю Папи, яка стоїть у центрі міста на площі. Хрест має бути знято в рамках законів про невтручання церкви у світський характер громадського простору.

Хоча саму статую чіпати не будуть, рішення зняти з неї хрест викликало обурення в Польщі – країні, звідки родом Папа Іоанн Павло ІІ, і де дуже сильні римо-католицькі традиції в суспільстві.

Петиція проти зняття хреста адресована Європейському парламенту, правоцентристській Європейській народній партії і Європейському суду з прав людини.

Польський прем'єр-міністр Беата Шидло запропонувала перемістити статую в Польщу, щоб «врятувати її від цензури».

Статуя була подарована місту російським скульптором грузинського походження Зурабом Церителі в 2006 році.

Потім група місцевих жителів звернулася до юридичної допомоги, щоб прибрати хрест, посилаючись на віковий французький закон про розділення церкви і держави, але мер міста відмовився. На правові суперечки пішло декілька років.

До суперечки підключилася й Угорщина, чий прем’єр-міністр Віктор Орбан, відомий популізмом та проросійською позицією, оголосив, що Будапешт готовий забрати статую до себе, оплативши всі транспортні витрати. Орбан стоїть на позиції «збереження християнської ідентичності» європейців на тлі збільшення потоку біженців-мусульман у Європу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті