Недопалки можуть стати джерелом відновлювальної енергії – британські вчені

Недопалки можуть стати джерелом відновлювальної енергії – британські вчені

Вугільна основа фільтрів може використовуватися для зберігання водню

Недопалки можуть стати джерелом відновлювальної енергії – британські вчені
фото Shutterstock

Відомо, що куріння шкідливе не тільки для здоровʼя людини, а й загалом для екологічної ситуації на планеті. Щороку в усьому світі викурюють 6 трлн сигарет, після чого утворюється 800 000 тонн недопалків, які опиняються переважно на смітнику, і забруднюють землю та підземні води.

Але британські вчені знайшли у недопалках прихований потенціал – зберігання водню. Про це пише Engadget.

Хіміки з британського Університету Ноттінгема виявили, що гідротермальна карбонізація сигаретних фільтрів створює вуглецевий продукт під назвою гідровугілля. Пористе активоване гідровугілля багате на кисень, і його можна використовувати для зберігання великих обсягів водню. При спалюванні або реакції з повітрям він виробляє тепло і електрику, а єдиним його побічним продуктом є вода.

Дослідники вважають, що цей метод можна було б застосовувати з метою так званої «водневої економії», заміни газу в автомобілях або використовувати в якості палива для опалення приміщень.

Також з недопалків можна буде створювати сховища водню, стверджують вчені. Чи курили вони перед початком дослідження, невідомо.

Робота все ще знаходиться на стадії розробки, тому мине ще багато часу, перш ніж курці можуть стверджувати, що їхня звичка приносить користь навколишньому середовищу.

Нагадаємо, в ОАЕ з рослин видобуватимуть біопаливо для літаків. До проекту долучаться такі авіагіганти як Boeing, General Electric, Etihad Airways.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло