Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Американська компанія вперше виготовить сталеву заглушку для АЕС на 3D-принтері

Американська компанія вперше виготовить сталеву заглушку для АЕС на 3D-принтері

Встановлена вона буде восени 2018 року на АЕС в Словенії

Американська компанія вперше виготовить сталеву заглушку для АЕС на 3D-принтері
Фото: Shutterstock

Американська Westinghouse стане першою компанією, що виготовить сталеву заглушку для ядерного реактора на 3D-принтері. Встановлена вона буде восени 2018 року на АЕС в Словенії.

Westinghouse планує використовувати 3D-технологію не тільки для того, щоб замінити застарілі деталі, але і для створення прототипів і деталей реакторів нового покоління.

Наразі компанія експериментує з виготовленням скоб і гнізд підшипників для електромоторів, сподіваючись продемонструвати надійність процесу 3D-друку, який дозволяє знизити вартість і час виробництва. Ця технологія дає також можливість друкувати більш складні форми, які неможливо було б виготовити традиційним литтям.

З минулого року компанія отримує підтримку Міністерства енергетики США, яке виділило $8 млн на розробку ряду дослідницьких проектів в області адитивних технологій, зокрема, на трирічну програму вивчення процесу спікання порошків для створення деталей для АЕС. У липні міністерство виділило ще $830 000 на дослідження впливу нейтронного випромінювання на сплави цирконію для легководних реакторів.

Для інтеграції 3D-революції в промисловість Westinghouse співпрацює з рядом організацій – Дослідницьким інститутом електроенергії (EPRI), Національною лабораторією Ок-Рідж, Університетом Теннессі та компанією Rolls-Royce, щоб розробити методи, які скорочують процес збору даних про робочі характеристики матеріалів для 3D-друку.

Надруковану на 3D-принтері деталь вже встановлювали на АЕС Кршко (але не безпосередньо в атомному реакторі). У березні Siemens повідомила, що виготовила та встановила на АЕС импелер протипожежного насоса, застосувавши метод зворотнього проектування, оскільки креслень для такого застарілого обладнання знайти не вдалося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті