Кабмін схвалив введення монетизації субсидій

Кабмін схвалив введення монетизації субсидій

Для підприємств – постачальників комунальних послуг монетизація вводиться з 1 січня 2018 року

Кабмін схвалив введення монетизації субсидій
Фото: Shutterstock

За ініціативою Міністерства фінансів 8 листопада Кабмін прийняв постанову про монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств – постачальників послуг. Про це, посилаючись на слова віце-прем'єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, пише прес-служба уряду.

«Для підприємств-надавачів послуг монетизація вводиться в дію з 1 січня 2018 року. Таким чином, у нас є час, аби підготуватися до запуску цього механізму. Ми розраховуємо, що це дасть додаткову можливість фінансово підсилити тепло-, водопостачальні та комунальні підприємства і зробити крок до введення грошових розрахунків з державою, а не протоколи, які ходять по колу між 5 суб’єктами ринку», –  каже Зубко.

За його словами, рішення скасовує механізм клірингових (безгрошових) розрахунків між учасниками ринку теплопостачання, підприємствам-постачальникам послуг спрямовані живі гроші за субсидіями.

Так само, за словами міністра фінансів Олександра Данилюка, це значно полегшує систему розрахунків для учасників процесу монетизації та забезпечує рівні умови для всіх учасників при розрахунку за фактично спожиті послуги в частині житлових субсидій.

Все це, наголошує Данилюк, робить систему більш прозорою, виключає можливість ручного втручання в розрахунки по субсидіях і усуває будь-які зловживання з виплати субсидій.

Раніше повідомлялось, що субсидії монетизуватимуть у три етапи. Перший етап передбачатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств – постачальників послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті