ПриватБанк виплатить сім'ї Суркісів понад 1 млрд грн

ПриватБанк виплатить сім'ї Суркісів понад 1 млрд грн

Відповідне рішення виніс вищий адміністративний суд за 42 позовами Суркісів

ПриватБанк виплатить сім'ї Суркісів понад 1 млрд грн
фото УНІАН

ПриватБанк повинен повернути сім'ї Суркісів 1,05 млрд грн, $266 200, 7800 євро, таке рішення виніс Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Національного банку України (НБУ).

НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

«Ми вважаємо, що суди першої та апеляційної інстанції порушили процесуальне законодавство, проігнорували представлені докази у справі і винесли неправомірне рішення. На даний момент вивчається можливість звернутися з цього приводу до Вищої ради правосуддя», – сказав представник прес-служби НБУ.

При цьому він підкреслив, що рішення про входження держави в капітал ПриватБанку, прийняте в грудні 2016 року, є обґрунтованим і законним рішенням, реалізованим згідно з законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», ст. 41.1.

«Це рішення дозволило не тільки захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку і користуються його сервісами, а й уникнути системних ризиків для банківського сектора, що стало запорукою збереження фінансової стабільності в країні», – прокоментували в НБУ.

Як повідомлялося, Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ.

Іншими позивачами, зокрема, виступають Рахміль Суркіс (батько Ігоря і Григорія), Світлана Суркіс (донька Григорія Суркіса), Марина Суркіс (донька Ігоря Суркіса), Поліна Ковалик (є одним з акціонерів А-Банку), А-Банк, футбольний клуб «Динамо» (Ігор Суркіс – президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії – Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Майже всі позови подано до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з ПриватБанком, через що їх кошти в банку підлягали примусовому обміну на акції додаткової емісії (bail-in) під час націоналізації фінустанови.

Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло