ПриватБанк виплатить сім'ї Суркісів понад 1 млрд грн
Відповідне рішення виніс вищий адміністративний суд за 42 позовами Суркісів

ПриватБанк повинен повернути сім'ї Суркісів 1,05 млрд грн, $266 200, 7800 євро, таке рішення виніс Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Національного банку України (НБУ).
НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.
«Ми вважаємо, що суди першої та апеляційної інстанції порушили процесуальне законодавство, проігнорували представлені докази у справі і винесли неправомірне рішення. На даний момент вивчається можливість звернутися з цього приводу до Вищої ради правосуддя», – сказав представник прес-служби НБУ.
При цьому він підкреслив, що рішення про входження держави в капітал ПриватБанку, прийняте в грудні 2016 року, є обґрунтованим і законним рішенням, реалізованим згідно з законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», ст. 41.1.
«Це рішення дозволило не тільки захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку і користуються його сервісами, а й уникнути системних ризиків для банківського сектора, що стало запорукою збереження фінансової стабільності в країні», – прокоментували в НБУ.
Як повідомлялося, Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ.
Іншими позивачами, зокрема, виступають Рахміль Суркіс (батько Ігоря і Григорія), Світлана Суркіс (донька Григорія Суркіса), Марина Суркіс (донька Ігоря Суркіса), Поліна Ковалик (є одним з акціонерів А-Банку), А-Банк, футбольний клуб «Динамо» (Ігор Суркіс – президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії – Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.
Майже всі позови подано до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з ПриватБанком, через що їх кошти в банку підлягали примусовому обміну на акції додаткової емісії (bail-in) під час націоналізації фінустанови.
Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].