З 2019 року в Україні вводиться пеня за прострочення оплати за житлово-комунальні послуги
Пеня не буде нараховуватися тим, кому не було надано субсидію або є заборгованість із заробітної плати

Пеня за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг вводитиметься в Україні з 1 січня 2019 року, однак вона не буде нараховуватися тим, кому не було надано субсидію або є заборгованість із заробітної плати. Про це заявила одна з авторів законопроекту про житлово-комунальні послуги Альона Бабак (фракція «Самопоміч»).
«Пеня вводиться з 1 січня 2019 року в розмірі 0,01% за кожен прострочений день після того, як вичерпано термін оплати», – сказала Бабак журналістам в кулуарах Верховної Ради у четвер.
Вона уточнила, що пеня не нараховуватиметься тим громадянам, яким держава не надає субсидії або яким роботодавець заборгував виплату заробітної плати.
«У разі заборгованості держави по субсидіях і пільгах пеня не нараховується. У разі якщо в людини є заборгованість по оплаті праці, підтверджена документально, то вона також не платить цю пеню», – пояснила Бабак.
Нагадаємо, станом на 1 жовтня поточного року, заборгованість населення за електроенергію досягла 3,3 млрд грн.
За централізоване опалення та гаряче водопостачання борг склав близько 7,1 млрд грн, за газопостачання – 10,9 млрд грн, а за утримання багатоквартирних будинків і прибудинкових територій – 3 млрд грн.
Борги за централізоване холодне водопостачання і водовідведення досягли позначки у 2,1 млрд грн, за вивезення побутових відходів – 0,4 млрд грн.
Загальна сума боргу за спожиті комунальні послуги фізособами станом на 1 жовтня цього року склала 26,8 млрд грн.
За даними Держстату, станом на вересень 2017 року за спожиту електроенергію населення сплатило 2,5 млрд грн, за інші житлово-комунальні послуги – 3,8 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].