Рада прийняла за основу новий закон про приватизацію
За проголосувало 258 депутатів

Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу законопроект №7066 про приватизацію державного майна. За проголосувало 258 депутатів.
«3,5 тис. держпідприємств генерують збитки державі й прибуток тим, хто годується біля них. Прошу підтримати законопроект і відкрити можливість для формування якісного законодавства», – сказав у ході засідання прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Законопроект необхідний у рамках співробітництва України з Міжнародним валютним фондом і іншими міжнародними партнерами.
За словами голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука, законопроект відповідає повністю всім європейським стандартам, вводяться нові революційні підходи, які забезпечать прозорість приватизації в нашій країні.
Проект про приватизацію держмайна за нинішнім законодавством передбачає регулювання приватизації одним законом замість семи. Серед новацій цього законопроекту – право на придбання українського держмайна, хоч і з обмеженнями, отримали компанії з країн-агресорів та офшорів.
Раніше повідомлялось, кількість держпідприємств в Україні складає близько 3500. Водночас зі статистики випливає, що кожного року приблизно 100 підприємств припиняють свою роботу, адже більшість з них неприбуткові.
Mind вже писав, що система управління державною власністю вже тривалий час вимагала фундаментального реформування. Етап реформи, розпочатий у 2015 році, – не перша спроба провести приватизацію держпідприємств, яка була призупинена більш ніж на 10 років, та зробити управління держпідприємствами ефективним та прозорим. Наразі процес оцінки підприємств і приватизації вже розпочато, а про її хід регулярно повідомляє Фонд державного майна України.
Найбільша частина держпідприємств зосереджена у енергетичному секторі. Найбільші ж підприємства, що знаходяться в державній власності, а отже стануть важливими об’єктами реформування: НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Центренерго», «Енергоатом», «Укрзалізниця», «Укрпошта», міжнародний аеропорт Бориспіль, інфраструктура «Укравтодору», державні вугільні шахти, ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», «Укрспирт», «Антонов», ПАТ «Турбоатом», ПАТ «Сумихімпром» та ПАТ «Одеський припортовий завод». У 2014 році обсяг субсидій для цих підприємств становив близько 2% ВВП, обсяг непрямих субсидій – близько 6% ВВП. При цьому найбільше коштів з зазначених субсидій отримала збиткова «Нафтогаз України».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].